Powiedzmy sobie szczerze, widok licznych par butów na wycieraczce, zaraz po wejściu do domu, to nie jest to, co chcielibyśmy pokazać naszym gościom. O wiele lepiej prezentuje się stylowa i dopasowana do aranżacji wnętrza szafka na buty. Pytanie brzmi – na jaki model się zdecydować i gdzie dokonać zakupu? Producenci i sprzedawcy kuszą różnorodną ofertą, specjalnymi rabatami, wysokim standardem oferowanego asortymentu czy przedłużoną gwarancją. Na co zwrócić uwagę podczas podejmowania wyboru? O tym w poniższym poradniku.
Wygląd
Niewielka, zgrabna szafeczka ustawiona w kącie przedpokoju czy potężna garderoba z lustrem i szeregiem wieszaków? W tej kwestii bardzo istotna będzie wielkość pomieszczenia jakim dysponujemy. Jednak nawet jeśli nasz przedpokój nie jest zbyt duży, nie znaczy to, że musi ograniczyć liczbę butów. Wielu producentów oferuje wąskie, ale wysokie meble, które dzięki specjalnie skonstruowanym, otwieranym przedziałom pomieszczą nawet ciężkie zimowe śniegowce czy oficerki. Warto rozważyć również oferty tych sklepów, które posiadają różne kolory oferowanych szafek. Nie do każdego pomieszczenia pasuje przecież klasyczna biel – im większy wybór tym lepiej. Inna sprawa to sama definicja pojęcia „szafka na buty” – poza klasycznymi skrzynkami możemy wybierać spośród dużych garderób, prostych stojaków czy pomysłowych wieszaków. Dobrym przykładem producenta posiadającego szeroki wybór modeli takich mebli jest np. firma Edinos, której ofertę szafek na buty możemy znaleźć tutaj.
Jakość
Wielu kupujących decyduje się na meble dużych sieci uznając, że są one gwarancją jakości. Często okazuje się jednak, że mniejsze, rodzime firmy mogą nam zaoferować równie dobry, ale znacznie tańszy produkt. I chociaż na pierwszy rzut oka specjalne certyfikaty mogą nam się wydawać zbędne, to jednak warto zwracać na nie uwagę. Dzięki tego rodzaju dokumentom możemy dowiedzieć się, że dany mebel został wykonany z wysokiej klasy surowca, a producent nie łamie prawa pracy oraz praw człowieka i obywatela.
Samodzielny montaż? Nic trudnego!
Chociaż wiele osób na dźwięk słów „samodzielny montaż” wręcz dygocze z przerażenia, to często jest to strach przedwczesny. Część modeli jest naprawdę łatwa w montażu i nie wymaga ani specjalnych umiejętności, ani profesjonalnego sprzętu. Jeśli więc mamy możliwość uniknięcia dodatkowych opłat (często wygórowanych) za skręcenie kilku śrubek, czemu z niej nie skorzystać? Warto jednak sprawdzić czy producent danej szafki udostępnia instrukcje montażu. Choć może wydawać się to mało znaczącym drobiazgiem, to pamiętajmy, że dobra instrukcja zaoszczędzi nam wiele czasu spędzonego nad składanym meblem.
Inne
Decydując się na zakup szafki na buty, warto przejrzeć oferty sklepów producenta, dzięki temu możemy liczyć na najniższe ceny. Co więcej będziemy mogli dobrać również inne meble, utrzymane w podobnym stylu i kolorystce. Przy większych zakupach sprzedawcy oferują korzystne rabaty. Dobrze jest zwrócić uwagę na czas gwarancji oferowanej przez sprzedającego. Mebel z roczną rękojmią to raczej nie najlepszy pomysł. Pamiętajmy, że kupując towar w Internecie mamy również możliwość jego zwrotu w ciągu 14 dni od daty nabycia. Część sklepów, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wydłuża ten czas.
Zakończenie
Choć na pierwszy rzut oka wybór odpowiedniej szafki na buty nie wydaje się trudnym zadaniem, to jednak oferta rynkowa i panujący wokół niej szum informacyjny potrafią zawrócić w głowie. Warto pamiętać, że tego rodzaju mebel ma być przede wszystkim użyteczny. Czasem więc, zamiast decydować na designerski sprzęt, lepiej wybrać prostotę i pomysłowość, która lepiej będzie współgrała z wnętrzem naszego mieszkania.