Niskie koszty użytkowania konta to dziś zdecydowanie zbyt mało, aby przyciągnąć (i zatrzymać) młodych klientów. Idealne konto dla studenta powinno nie tylko oszczędzać zawartość portfeli, ale również zapewniać dostęp do dodatkowych usług ułatwiających codzienne czynności. Jak wybrać to właściwe?
Konta studenckie to rachunki przeznaczone dla osób w wieku 18–26 lat. Mogą je założyć nie tylko studenci uczelni wyższych, ale również uczniowie szkół pomaturalnych i policealnych.
Nie tylko niskie koszty
Współcześni studenci to świadomi, rozważni konsumenci. Zanim wybiorą produkt lub usługę, weryfikują cenę, parametry i użyteczność. Dokładnie sprawdzają, czy produkt na pewno im się przyda i jakie korzyści osiągną z jego zakupu. Zamiast na ilość stawiają na jakość, nie zadowalając się przeciętnością. Zasada ta dotyczy nie tylko popularnych artykułów codziennego użytku, ale również kont bankowych. Rezygnacja z kosztów prowadzenia ROR-u to dziś zdecydowanie zbyt mało, aby przyciągnąć młodych klientów. Nie mniej ważne są dodatkowe udogodnienia, które znacząco podnoszą komfort korzystania z konta, ułatwiają codzienne czynności, a nawet… pozwalają zarabiać. Jak wybrać najlepsze studenckie konto?
Dobre konto dla studenta, czyli…
Szukasz najlepszego konta dla studenta? Analizując parametry dostępnych na rynku rachunków, sprawdź:
- ile zapłacisz za podstawowe operacje – założenie i prowadzenie rachunku, realizację zleceń stałych i poleceń zapłaty, wydanie i obsługę karty debetowej, wypłaty gotówki z bankomatów (także innych banków) i przelewy przez Internet, na e-mail i telefon. Idealnie, gdyby wszystkie te operacje były zupełnie darmowe. Jeśli regularnie wykonujesz także mniej standardowe transakcje, np. przelewy SEPA, przelewy ekspresowe lub wypłaty pieniędzy z bankomatów za granicą, sprawdź również ich koszty. Jeśli będą wysokie, mogą nadmiernie obciążyć budżet, przysłaniając korzyści z użytkowania konta.
- czy będziesz mógł płacić smartfonem. Płatności zbliżeniowe telefonem są bezpieczne, wygodne i bardzo popularne. Zwłaszcza wśród najmłodszych klientów banków. Nie rozstajesz się ze swoją komórką? Upewnij się, że będziesz mógł nią płacić.
- czy będziesz mógł płacić BLIK-iem. BLIK to nowoczesny system, który zrewolucjonizował płatności bezgotówkowe. Korzystając z BLIK-a, zapłacisz za zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych, wystawisz czek, a nawet wypłacisz gotówkę z bankomatu bez używania karty płatniczej! Zlecisz także przelew, nie znając numeru konta odbiorcy. Aby wykonać każdą z tych operacji, wystarczy jedynie wygenerować na smartfonie 6-cyfrowy kod i potwierdzić transakcję w aplikacji.
- czy będziesz mógł korzystać z usług banku dzięki wygodnej aplikacji mobilnej. Jak wynika z danych udostępnionych przez PRNews, po III kwartale 2019 z bankowych aplikacji mobilnych korzystało prawie 13 mln klientów! To 800 tys. więcej niż w poprzednim kwartale i aż o 2,5 mln więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.[1] Dzięki aplikacji mobilnej uniezależnisz się od godzin pracy i lokalizacji oddziałów banku. Będziesz mógł zlecać i odbierać przelewy, sprawdzać saldo i wykonywać szereg innych transakcji w dowolnym miejscu i czasie – podczas podróży na uczelnię, przerwy między zajęciami czy spaceru z psem. To jednak nie wszystko. Dzięki aplikacji mobilnej szybko i wygodnie kupisz także bilet komunikacji miejskiej, ubezpieczenie podróżne, a nawet zapłacisz za parking. Pieniądze zostaną pobrane z twojego rachunku, a ty oszczędzisz czas i… nerwy.
- czy będziesz mógł korzystać z programów rabatowych, systemów poleceń i money back. Dobre studenckie konto powinno nie tylko eliminować opłaty, ale również ułatwiać zarabianie. Wybierając ROR z dostępem do atrakcyjnych programów rabatowych, zyskasz nawet kilkaset złotych rocznie – bez zbędnych starań i wysiłku, robiąc zakupy w ulubionych sklepach i polecając wartościowe produkty znajomym.
- czy zyskasz dostęp do atrakcyjnie oprocentowanych produktów oszczędnościowych. Na ten aspekt powinny zwrócić uwagę przede wszystkim osoby, które łączą naukę z pracą, chcą i mają z czego oszczędzać. Jeśli umieścisz nadwyżki na koncie oszczędnościowym lub lokacie z ponadprzeciętnym oprocentowaniem, osiągniesz pewne, wysokie zyski, a twój kapitał będzie w pełni bezpieczny.
Dobry studencki ROR powinien być przede wszystkim dostosowany do potrzeb, stylu życia i oczekiwań swojego właściciela. Wybierając konto idealne, zwróć więc uwagę nie tylko na niskie opłaty i uniwersalne korzyści, ale również na dostępność udogodnień, które ułatwią codzienne czynności.
[1] https://prnews.pl/raport-prnews-pl-liczba-uzytkownikow-bankowosci-mobilnej-iii-kw-2019-446920