Lokowanie środków właśnie w kruszce, jest popularne w naprawdę wielu krajach. Również dlatego, że niektóre kraje szczególnie mocno zapisały się jako te, w których powstają rozpoznawalne serie. W niektórych przypadkach, mówimy zresztą o kilku takich edycjach numizmatów.
Niemal modelowym tego potwierdzeniem jest Wielka Brytania. Zresztą tam funkcjonuje jedna z najstarszych mennic. Mowa tu o Royal Mint. Największą sprawę, przyniosła jej oczywiście produkcja oraz co za tym idzie emisja słynnych szterlingów. W przypadku monet o charakterystyce lokacyjnej, debiutantem w tym kraju jest seria Britannia. Nazwa, jak i sam motyw jest nawiązaniem do swoistego wyobrażenia nadanego ludom zamieszkującym obszar właśnie Wysp Brytyjskich. Zawiera się on również we wiodącym motywie każdego z egzemplarzy. Jest on zresztą wykonany bardzo starannie. Nadaje to serii niemałego wymiaru kolekcjonerskiego. Co ciekawe, inaczej niż w przypadku wielu tożsamych serii monet bulionowych, tu największym nominałem, nie jest jedna trojańska uncja. W przypadku serii, która pojawiła się na rynku w latach osiemdziesiątych, mowa o pięciu trojańskich uncjach. Jest to ilość, która pozwala osiągnąć naprawdę poważny zysk. Kilkadziesiąt lat po wspominanych tu numizmatach światło dzienne ujrzały kolejne warte uwagi numizmaty. W tym wypadku, również zaczerpnięto z postaci fikcyjnych. Mowa tu o Mitach i Legendach. Całość opiera się tutaj na bohaterach legendy o Robin Hoodzie. Widnieje tu nie tylko tytułowa postać, ale znalazło się również miejsce na Little Johna, czy też Lady Marion. Taki pomysł, nie powinien zresztą specjalnie nikogo dziwić. Wszak postać angielskiego łucznika, przeniknęła również do popkultury. I to nie tylko w skali Wielkiej Brytanii.
Kolejnym krajem, który kojarzony jest z dostarczaniem klientom niezwykle jakościowych produktów o charakterze lokacyjnym, jest Kanada. To właśnie tam dokładnie w 1979 roku, do klientów zaczęły trafiać pierwsze numizmaty w ramach serii Maple Leaf, czyli po prostu Klonowy Liść. Tutaj także można w pełni zrozumieć decyzję, jaką kierowali się twórcy głównego motywu. Nie trzeba chyba nikomu specjalnie tłumaczyć, jak ważny dla całego kraju z Ameryki Północnej, jest to symbol. Widnieje on nie tylko na fladze. Bez większego trudu, spotkać go można także na ogromnej ilości pamiątek, a to i tak nie koniec. Dla symbolu liścia klonu, znalazło się również miejsce w herbach klubów sportowych. Choćby tych, występujących w ramach hokejowych rozgrywek NHL. W kontekście inwestycyjnym, jest to niezwykle atrakcyjna seria. Wystarczy wspomnieć, o niemałym wachlarzu monet dostępnych w ramach serii, na rynku. Mamy tu nie tylko te wykonane ze złota czy srebra. Maple Leaf wytwarzany jest również przy użyciu platyny oraz palladu. Taka różnorodność, pozwala naprawdę bardzo sprawnie rozbudowywać swe inwestycyjne portfolio. Wszak w tym kontekście, jest to przecież niezwykle ważne. Trzeba także przyznać, że również biorąc pod uwagę samo wykonanie, Royal Canadian Mint, stanęła na wysokości zadania.
Kantor Lublin – złoto inwestycyjne i waluty od ręki
Chcąc zakupić złoto inwestycyjne w postaci sztabek czy monet bulionowych, warto wybrać podiot na rynku z długoletnią historią i doświadczeniem. Firma Tavex, w swojej ofercie posiada bogatą ofertę metali inwestycyjnych, w tym całą serię sztabek złota i jedną z bogatszych tablic walutowych w kraju. Będąc w tych rejonach Polski, warto odwiedzić jeden z salonów – kantor Lublin, w którym na żywo można zapoznać się z całą gamą złotych produktów od ręki.