Przydatne akcesoria do herbaty – co wybrać?

[REKLAMA]

Nie każdemu przypada do gustu myśl o porannej kawie, choć dawka energii wydaje się tu przekonywać sporą część współczesnego społeczeństwa. Coraz bardziej celebruje się parzenie kawy, coraz skuteczniej wydobywa z niej jak najwięcej nut smakowych i aromatu, a także eksperymentuje z nowymi rodzajami, wzbogaconymi np. o syropy smakowe. Na przeciwnym biegunie i w opozycji do entuzjastów małej czarnej stoją zaś ludzie, którzy uwielbiają herbatę – jej smak, różnorodność oraz pozytywną energię, jaką im zapewnia, bez obaw o zbyt wysoką zawartość kofeiny i negatywne skutki jej zażycia dla mięśnia sercowego.

Oczywiście rytuał zaparzania herbaty to również ważna część każdej jej filiżanki i jej efektu dla naszych kubków smakowych. Od tego już zatem tylko krok do zapoznania się i nawiązania nici przyjaźni z kilkoma przydatnymi akcesoriami do tworzenia tego aromatycznego naparu – o tym, jakie to produkty, poniżej.

Nie skończy się na jednej filiżance!

Picie herbaty nie kończy się zazwyczaj na jednej filiżance, jak to ma często miejsce w przypadku kawy. Delikatne działanie naparu herbacianego pozwala na wypicie jej w większych ilościach, jednak by nie powtarzać za każdym razem całego rytuału parzenia, warto zaopatrzyć się w odpowiedniej wielkości dzbanek. Najmodniejsze oraz także najmniej wpływające na naturalny smak i aromat herbaty są obecnie modele szklane. Dzięki nim nie tylko widzimy stopień zaparzenia napoju, ale również możemy ocenić klarowność naparu oraz ile zostało nam jeszcze tej małej przyjemności, co po części wykluczają np. dzbanki porcelanowe. Dzbanek do herbaty przyda się również, gdy odwiedzą nas goście – jeśli dodatkowo będzie miał on wbudowany tzw. zaparzacz to przygotowanie tego aromatycznego napoju stanie się jeszcze bardziej komfortowe, niezależnie, czy będzie on stworzony na bazie herbaty ekspresowej, czy też wysokiej jakości naturalnie aromatyzowanego suszu.

Żeliwny zestaw

By sprawić, że rytuał parzenia herbaty był jeszcze wyjątkowy, można posłużyć się jego odpowiednią stylizacją (podobnym sposobem posługiwano się między innymi w feudalnej Japonii, za czasów tzw. Domów Herbaty i gejsz). Jednym z popularniejszych współcześnie kierunków wzornictwa są w tym wypadku zestawy żeliwne. Wykonane z tego materiału elementy prezentują się bardzo elegancko, posiadają doskonałą odporność oraz oczywiście gwarantują bardzo dobry smak naparu, bez jakichkolwiek nut i posmaków, mogących obniżyć jego jakość. W skład takiego kompletu może wchodzić np. żeliwny czajnik z zaparzaczem, żeliwna podstawka oraz żeliwny podgrzewacz.

Picie herbaty to wyjątkowa chwila

Dla wielu smakoszy naparu z liści herbaty, niezależnie jakiego będą one gatunku i w jaki sposób przebiegała ich dodatkowa aromatyzacja, każda chwila z napełnioną nim filiżanką jest wyjątkowa. Na co dzień pijemy herbatę również ze szklanek, czy też ulubionych kubków, ale dostępne na rynku akcesoria pozwalają zmienić to przyzwyczajenie i dać wiele satysfakcji z chwil spędzonych z tym aromatycznym napojem. Jedna z opcji domowego delektowania się ulubioną herbatą są tzw. czarki. Mogą być one wykonane z żeliwa, mogą być też porcelanowe lub szklane. Najistotniejsze jest natomiast, że nie posiadają „ucha” tak jak filiżanki, co prowadzi między innymi, do tego, że można celebrować cały rytuał poprzez podniesienie ich oburącz do ust.

Światem akcesoriów do herbaty zainteresował nas sklep internetowy ŚwieżoPalona.pl

One thought on “Przydatne akcesoria do herbaty – co wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *