E-papierosy – rozwój rynku na przestrzeni lat, co się zmieniło, dokąd idzie przyszłość e-papierosów.

[REKLAMA]

Papierosy elektroniczne powstały kilka lat temu, aby pomóc osobom uzależnionym od nikotyny w rzuceniu palenia. Jako że podczas palenia e-papierosów mamy możliwość regulacji poziomu nikotyny dzięki używaniu liquidów o różnej mocy idealnie nadawały się one do stopniowego rzucania palenia. Pomimo że produkt pierwotnie miał służyć do rzucenia palenia zainteresował również młodszą grupę odbiorców. Z czasem wytworzyła się bardzo popularna moda polegająca na paleniu takich papierosów ze względu na ich ciekawy sposób palenia.

Obecnie po e-papierosy sięga prawie każdy, aby wpasować się w otoczenie, w celu rzucenia palenia, bądź po prostu ze względu na fakt że ten rodzaj papierosów jest bardziej estetyczny i nie powoduje nieprzyjemnego zapachu. Główną zaletą e-papierosów jest oczywiście mniejsza ilość substancji toksycznych niż w przypadku ich klasycznych odpowiedników. Zauważmy również że biorąc pod uwagę aspekt finansowy są one również korzystniejsze pozwalając zaoszczędzić na prawdę spore kwoty przy dłuższym paleniu. Sytuacji rynku e-papierosów w Polsce nie pogarsza wcale branża tytoniowa, którą z każdym rokiem podnosi ceny swoich wyrobów rozszerzając zarówno szarą strefę i zachęcając osoby palące do przejścia w stronę e-papierosów.

To jak będzie kształtowała się przyszłość e papierosów zależy w dużej mierze, od rynku tytoniowego w jakim kierunku będzie zmierzał w następnych latach, ponad to trzeba zauważyć że chwilowe mody mają również wielki wpływ na boomy na rynku. Prawdopodobieństwo że osoby zaczynające palić od początku elektroniczne papierosy już nie zmienią ich na normalne i będą cały czas kontynuować swoją przygodę z tą technologią.

Gdzie kupować e-papierosy i liquidy?

Najpopularniejszym miejscem do zakupu tego rodzaju sprzętu jest internet, gdzie na portalach aukcyjnych i stronach producentów można nabyć za kilku krotność paczki papierosów, całkiem nowego e-papierosa. Ceny naturalnie będą różnić się w zależności od modelu, pojemności baterii i marki. Najbardziej rozbudowane modele mają bardzo pojemne baterie pozwalające na stosowanie ich kilka godzin poza domem, praktycznie bez przerwy. Osoby bawiące się w „wapowanie” stosują również potencjometry do regulowania temperatury grzałki, co z jednej strony pomaga przedłużyć jej żywotność jak i zwiększać ilość „Dymu” wypuszczanego za każdym pociągnięciem. Liquidy to temat również dość popularny wśród wapowiczów ponieważ ich ceny w kioskach często są dość wysokie a biorąc pod uwagę wysokie spożycie warto jest szukać oszczędności. Osoby chcące wydawać jak najmniej na liquidy kupują specjalne koncentraty i mieszają je z aromatami w celu otrzymania olejku/liquidu o pożądanej mocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *