Uszkodzony brodzik

[REKLAMA]

To może zdarzyć się każdemu z nas. Wieczorny prysznic. Wchodzisz do brodzika i nagle słyszysz charakterystyczny trzask. Patrzysz pod nogi, a tam długa rysa. Stało się to, czego od dawna się obawiałeś. Twój akrylowy brodzik właśnie pękł. Co w takiej sytuacji zrobić? Myśl o ewentualnej naprawie nie pozwala ci zasnąć. A co, jeśli konieczna będzie wymiana brodzika na nowy? To oczywiście będzie się wiązało z wieloma trudnymi pracami do wykonania, niewykluczone że również skuwaniem płytek na ścianach kabiny, jeśli brodzik jest zabudowany.

Na szczęście ten najgorszy scenariusz, wcale nie musi się sprawdzić. Jest kilka metod naprawy pękniętego brodzika, z których i ty możesz skorzystać. Oto jedna z nich.

Zakupić będziesz musiał specjalny zestaw naprawczy do brodzików akrylowych. Składa się on z dwóch tubek. W pierwszej jest akryl, w drugiej utwardzacz. Obie substancje należy ze sobą wymieszać w proporcjach takich, jak podaje producent. Pamiętaj, aby wyciskać jednorazowo tylko taką ilość, którą będziesz w stanie wykorzystać.

Klejone powierzchnie pękniętego brodzika, w pierwszej kolejności muszą być dokładnie wysuszone oraz odtłuszczone. Rysy należy powiększyć, tak aby masa naprawcza mogła wniknąć do środka. Do tego celu wykorzystuje się pilnik lub nóż. W niektórych zestawach może występować specjalna tkanina wzmacniająca, którą przykleja się do dolnej części brodzika, aby jeszcze bardziej poprawić sztywność w tym miejscu. Masa klejąca uzyskuje pełną wytrzymałość dopiero po ok. 12 godzinach. W tym czasie nie powinno się korzystać z brodzika.

One thought on “Uszkodzony brodzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *