Czy okulary do komputera pozwalają pracować dłużej i sprawniej?

[REKLAMA]

Codziennie pracujesz przy komputerze? Robisz to w domu lub biurze? Chciałbyś pracować jeszcze więcej i zarabiać dzięki temu więcej, ale na przeszkodzie jest jedna rzecz? Twoje oczy. Po paru godzinach wpatrywania się w monitor odczuwasz zmęczenie, pieczenie i twoje samopoczucie się pogarsza? Dzieje się tak mimo tego, że masz nowoczesny ekran LCD, który teoretycznie jest bezpieczny dla wzroku? To zupełnie normalne zjawisko, które w prosty sposób można rozwiązać. Pomagają w tym okulary do komputera z filtrem Blue Light.

Okulary do komputera z powłoką Blue Control

Pomimo tego że obecnie produkowane monitory są o niebo bezpieczniejsze dla oczu niż dawne ekrany CRT, to nie są pozbawione wad. Jedna z największym to promieniowanie niebieskofioletowe. Tak zwane niebieskie światło jest emitowane przez wszystkie rodzaje nowoczesnych ekranów LCD – komputerowych, jak i w smartfonach. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to że niebieskie światło powoduje zmęczenie oczu i co gorsza, obniża poziom melatoniny w organizmie. To bardzo ważny hormon, odpowiadający za naturalny dla organizmu cykl noc/dzień. Kiedy wiele godzin każdego dnia spędzamy przed komputerem, melatonina zostaje produkowana w małych ilościach. Organizm jest przekonany że jest dzień, zatem nawet wieczorem nie odczuwamy senności, a kiedy już się położymy do łóżka, musi upłynąć sporo czasu aż zaśniemy. Nosząc okulary do komputera z powłoką Blue Control można tego uniknąć.

Jak okulary do komputera poprawiają jakość pracy

Pracując przy komputerze i mając ubrane okulary do komputera, nie tylko dbamy o swój sen, ale również ograniczamy zmęczenie oczu. Niebieskie światło zostaje skutecznie filtrowane przez powłokę Blue Control, dzięki czemu gałki oczne w mniejszym stopniu są narażone na zmniejszenie. Ale na tym nie koniec. Okulary do komputera męskie i damskie mogą mieć dodatkowe powłoki – antyrefleks. To szczególnie przydatne dla osób pracujących właśnie przy komputerze. Powłoka antyrefleksowa ogranicza rozszczepianie się światła w soczewkach, dzięki czemu jego promienie nie ulegają załamaniu i nie pogarszają jakości widzenia. Obraz staje się wyraźniejszy, a kolory bardziej kontrastowe. Okulary do komputera z filtrem Blue Light to inwestycja, która pozwala pracować dłużej i wydajniej.

Profesjonalny wizerunek a okulary do komputera z powłoką Blue Control

Na sam koniec pomińmy już kwestie związane ze zdrowiem oraz higieną pracy. Jeszcze jednym, bardzo ważnym powodem dla którego warto nosić męskie zerówki, czyli okulary do pracy przy komputerze jest wygląd. Okulary stanowią idealny dodatek do wielu stylizacji. Dodają również powagi, budzą szacunek i umacniają autorytet. Jeśli nie potrzebujesz okularów korekcyjnych, w dalszym ciągu możesz mieć okulary do komputera zerówki z filtrem Blue Blocker oraz UV400. Mogą to być zarówno nowoczesne kanciaste okulary bezramkowe lub modne okulary wayfarer.

Sklep eOkulary

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *