Samochód na doby – na czym to polega i o czym warto pamiętać?

[REKLAMA]

Nowoczesne usługi transportowe pozwalają korzystać klientom z różnych form wynajmu aut w zależności od indywidualnych potrzeb. Samochód na doby to rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w wielu sytuacjach. Na czym ono polega i jak z niego korzystać?

Samochód na doby – dla kogo?

Samochód na doby to rodzaj krótkoterminowego wynajmu pojazdów. Jest to usługa adresowana do klientów komercyjnych oraz prywatnych osób nieprowadzących działalności gospodarczej. Skorzystać z niej może każdy, kto potrzebuje samochodu na dłużej niż 2-3 godziny. Wypożyczonym pojazdem można wyjechać do innego miasta, a nawet za granicę. Samochód na doby – Łódź to jedna z głównych lokalizacji firm oferujących tę usługę – to opcja świetnie sprawdzająca się m.in. podczas biznesowych podróży czy prywatnych wyjazdów.

Samochód na doby – jak go wynająć?

Każdy, kto chce wynająć auto na doby, powinien zgłosić się do wybranej wypożyczalni. W wielu przypadkach istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji auta online lub telefonicznie, niemniej wszystkie formalności należy załatwić w biurze danej firmy. Wynajem dobowy różni się od carsharingu minutowego m.in. tym, że przy odbiorze i zwrocie auta obecny jest pracownik wypożyczalni. Przedstawiciele firmy PANEK CarSharing przypominają, że niezbędnym warunkiem wynajmu jest posiadanie ważnego prawa jazdy kat. B. Nierzadko wypożyczalnie wymagają również od kierowców ukończonego 21. roku życia.

Samochód na doby – na co zwrócić uwagę?

W ramach dobowego wynajmu aut klienci wypożyczalni mogą korzystać z bogatej i różnorodnej floty składającej się  z nowoczesnych i funkcjonalnych samochodów. Przed zawarciem umowy koniecznie trzeba zapoznać się z regulaminem ze szczególnym wskazaniem na kwestie dotyczące m.in. tankowania, limitu kilometrów, wyjazdu autem zagranicę, dopisania do umowy drugiego kierowcy czy odpowiedzialności za wynajęty samochód. Warto przy tej okazji zaznaczyć, że samochód można zwrócić w innym punkcie niż ten, w którym został on wydany przez pracownika wypożyczalni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *