Jak wybrać serwery dedykowane?

[REKLAMA]

Serwery dedykowane to coraz popularniejsza opcja, która jest szczególnie chętnie wybierana przez e-commerce. Takie rozwiązanie ma wiele zalet m.in. możliwość maksymalnego dopasowania do swoich potrzeb. Dzięki temu sklep czy inny serwis zawsze będzie działać bez zarzutu. Jednak w pełni będziesz zadowolony z tej opcji, jeśli wybierzesz właściwy serwer, dlatego podpowiadamy Ci, jak to zrobić.

Co wziąć pod uwagę, wybierając serwer dedykowany?

Rodzaj płatności

Zawsze przed wyborem serwera dowiedz się, ile będzie wynosić dedykowana wersja. Zazwyczaj w takiej sytuacji musisz skontaktować się z dostawcą, ponieważ ostateczne koszty są ustalane indywidualnie w zależności od tego, jakie masz wymagania. Poza tym serwery dedykowane jednorazowo mogą stanowić sporą inwestycję, dlatego sprawdź, czy dana firma oferuje płatność abonamentową. Wtedy w jednej kwocie spięte są różne wydatki – za sprzęt, dostęp do Internetu, prąd i adresację IP.

Forma zabezpieczenia danych

Odpowiednie zabezpieczenie danych ma kluczowe znaczenie nie tylko ze względu na zasady RODO, ale również ochronę wrażliwych informacji. Gdy stawiasz na serwery dedykowane, sam możesz zadecydować o tym, w jaki sposób będą zabezpieczane wszystkie dane. Dzięki temu masz nad tym pełną kontrolę, choć w tym przypadku warto też skorzystać z rad specjalistów.

Jeszcze zanim wybierzesz dostawcę, to sprawdź, czy dedykowane serwery umożliwiają również ochronę danych przed usługodawcą. Wiele osób ceni sobie właśnie tę opcję.

Cena za tę usługę

Koniecznie ustal budżet, jaki miesięcznie jesteś w stanie przeznaczyć na serwer i inne usługi, które są z tym związane. Przygotuj widełki, a z pewnością znacznie szybciej będziesz mógł wybrać kilku usługodawców. Następnie zapoznaj się ze szczegółami każdej oferty – przede wszystkim zwróć uwagę na rodzaj umowy. Najlepiej, jeśli będzie bezterminowa.

Wielkość serwera

Podczas wyboru serwera weź pod uwagę jego pojemność. W tym przypadku wiele zależy od tego, jak bardzo rozbudowana jest Twoja strona internetowa lub e-commerce. Jeśli decydujesz się na dedykowaną opcję, to nie musisz ograniczać się do już przygotowanych pakietów. Dzięki temu możesz postawić na znacznie większą pojemność. Koniecznie sprawdź, czy wybrany przez Ciebie usługodawca zapewnia Ci taką możliwość.

Dostosowanie do prawnych wymogów

Działanie zgodnie z prawem jest bardzo ważne, dlatego podczas wybierania serwerów koniecznie zwróć uwagę na to, czy umowa z usługodawcą spełnia wszystkie wymogi prawne. Przede wszystkim dotyczy to SLA na dobrym poziomie oraz umowy powierzenia danych osobowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *