Gdzie przydaje się BMS?

[REKLAMA]

System BMS to ogólnie przyjęta angielska nazwa systemu zarządzania budynkiem (ang. Building Management System). Jest to rozwiązanie, które łączy warstwę programową (softwarową) z częścią sprzętową. To rozwiązanie spotykane w nowoczesnych budynkach, w których stosowane są liczne udogodnienia i pojawia się potrzeba kompleksowego rozwiązani do zarządzania nimi.

Do czego przydaje się system BMS?

System BMS to rozwiązanie stosowane w nowoczesnych i inteligentnych budynkach. Sprawdza się równie w budynkach mieszkalnych, biurowych, centrach handlowych, czy w biurowcach. BMS to narzędzie, które pozwala wykorzystać uproszczony, często graficzny interfejs do sterowania rozbudowaną automatyką. Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z windami, ruchomymi schodami, czy klimatyzacją możemy skorzystać z dobrodziejstw takiego systemu. Dzięki prostemu i intuicyjnemu interfejsowi przeszkolony. Użytkownik jest w stanie sterować klimatyzacją, czy otwierać bramy do podziemnych garaży.

System klasy BMS to podstawowe rozwiązanie dla wszystkich nowych, inteligentnych budynków. Wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba bieżącego monitorowania i sterowania różnymi podsystemami. Dzięki odpowiednio dobranym interfejsom graficznym pozwalają na szybkie przekazywanie informacji o stanie poszczególnych systemów. Jednym rzutem oka możemy zweryfikować stan pracy klimatyzacji, czy sprawdzić gdzie palą się światła. Takie rozwiązania w połączeniu z monitoringiem pozwalają uniknąć fizycznej obecności Pracownika w celu weryfikacji bieżącej sytuacji w budynku. Pozwala to w znacznym stopniu ograniczyć liczbę potrzebnego personelu potrzebnego do obsługi.

System BMS oprócz monitorowania stanem poszczególnych podsystemów pozwala na zdalne nimi zarządzanie. Dzięki aplikacji sterującej możliwe jest zdalne uruchamianie i wyłączenia poszczególnych urządzeń. Korzystając z BMS-a Użytkownik, może bez przemieszczanie się do określonej lokalizacji zgasić światło lub wyłączyć klimatyzacje. Przy odpowiednio rozbudowanej automatyzacji system umożliwia zdalne wyłączenie prądu, wody i innych mediów. Takie rozwiązanie szczególnie przydaje się w hotelach, czy pensjonatach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *