Jakie ogrodzenie powinieneś wybrać?

[REKLAMA]

Jeżeli planujesz się budować lub myślisz o kapitalnym remoncie wokół domu, koniecznie musisz pomyśleć o właściwym ogrodzeniu. Niezależnie od Twojego budżetu, w każdej cenie dobierzesz rozwiązanie dla siebie. My tylko podpowiemy, jakie rozwiązania są obecnie najbardziej popularne i gwarantujące intymność, wygodę lub korzystną cenę za materiał i stawianie. To jak? Zaczynamy!

Ogrodzenia w modzie

Każda dekada niesie za sobą pewną modę na wykończenie domu czy placu wokół niego. Dlatego też obecne ogrodzenia będą się znacznie różnić od tych, które widzimy na osiedlach. Kiedyś stawiano na betonowe blaty, które były bardzo tanie, ale mało estetyczne i niekiedy nawet niebezpieczne – w końcu sporo ważyły. Kute ogrodzenie to kolejna możliwość, która często była wybierana w latach 90-tych oraz po milenium. Niestety to rozwiązanie jest horrendalnie drogie, dlatego coraz mniej osób się na to decyduje.

Jak można zobaczyć na stronie palisada.pl, na której możemy zamówić pomiary i realizację ogrodzeń, obecnie stawia się na minimalizm i korzystne cenowo rozwiązania.Pierwszym rozwiązaniem, które aż się prosi o realizację to ogrodzenia aluminiowe, których elementy mogą być szerokie bądź wąskie i przybierać różne formy. Będzie to wytrzymałe rozwiązanie, ponieważ ten materiał jest bardzo odporny na działania warunków atmosferycznych.

Ogrodzenia panelowe to najpopularniejsze z dostępnych rozwiązań. Przede wszystkim, nie wymagają ekipy montażowej (poza ułożeniem bloczków do słupków, które będą utrzymywać konstrukcję. Panele układa się kolejno, przedzielając słupkami metalowymi, na które się je zawiesza. Zaletą tego rozwiązania jest też fakt, że w każdej chwili jeden taki panel można szybko wymienić na nowy, gdy ulegnie zniszczeniu. A jeżeli chcesz zachować dodatkową intymność, wystarczy że nałożysz na powierzchnię bambusy lub zasadzisz tuje. Wspominaliśmy też, że to prawdopodobnie najtańsze z możliwych rozwiązań?

Pozwól sobie pomóc

Jeżeli masz wątpliwości, jakie dobrać rozwiązanie, najpierw kieruj się ich wyglądem. Jakby nie patrzeć, ogrodzenie powinno pasować do wyglądu domu, dlatego jeżeli masz minimalistyczny projekt budynku, postaraj się zachować spójność, dobierając też skromne panele. Jeżeli zależy Ci na intymności, wybieraj rozwiązania, które to zagwarantują, nie myśląc o tym, że kiedyś tuje urosną czy żywopłot będzie gęsty i wysoki. Myśl o tym, co tu i teraz, ponieważ ogród można przeorganizować, a ogrodzenie raczej już tak pozostanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *