Solidny sprzęt do sprzątania – odkurzacze budowlane

[REKLAMA]

W trakcie robót budowlanych z użyciem maszyn i urządzeń skrawających, takich jaki frezarek, szlifierek z osprzętem diamentowym lub innych maszyn obrabiających inne materiały występuje duże zapylenie. Prace renowacyjne, naprawcze i wytwórcze prowadzone w warsztacie, zakładzie stolarskim czy podczas remontu domu czy mieszkania również silnie zanieczyszczają otoczenie.Takie działanie powoduje duże zanieczyszczenie miejsca, w którym prowadzone są tego typu prace i wymagają użycia odpowiedniego sprzętu do czyszczenia. Dlatego w takiej sytuacji warto zadbać o odpowiedni sprzęt sprzątający – odkurzacz przemysłowy.

Podstawowa charakterystyka odkurzaczy przemysłowych

Specjalistyczne odkurzacze przemysłowe to urządzenia zapewniające większe  możliwości niż tradycyjne odkurzacze domowe. Przede wszystkich wyróżniają się solidną budową, są cięższe i zostały lepiej dostosowane do  pracy w trudniejszych warunkach. Warto zauważyć, że wyposażone zostały w dodatkowe funkcje i posiadają parametry ułatwiające sprzątanie w miejscach silnie zabrudzonych, zapylonych i zanieczyszczonych pomieszczeniach. Producenci odkurzaczy wymieniają trzy podstawowe klasy związane z zanieczyszczeniem. Głównym kryterium jest klasyfikacja pyłów zgodnie z normą EN 60335-2-69 z roku 1997 dostosowane są do maksymalnego dopuszczalnego stężenia pyłów w powietrzu, wyrażanego w mg/m3. W oparciu o poszczególne klasy wyróżniamy odkurzacze przemysłowe oznaczone odpowiednimi symbolami: L (low), M (medium) i H (high).

Jak prawidłowo wybrać odkurzacz przemysłowy?

Odkurzacze cechuje kilka kluczowych parametrów, które należy rozważyć dokonując wyboru tego urządzenia. Wśród nich najważniejsza jest moc silnika, a także pojemność zbiornika oraz długość przewodu zasilającego. Mają one bezpośredni wpływ na jakość pracy, zastosowanie oraz zasięg urządzenia. Poza tym  istotne znaczenie ma możliwość rozszerzenia funkcjonalności odkurzacza dzięki elementom dodatkowym. Moc silnika przekłada się bezpośrednio na moc ssania. W przypadku odkurzaczy przemysłowych minimalna moc ssania wynosi 1000 W. Z kolei im większy zbiornik – tym bardziej uniwersalne zastosowanie odkurzacza. Warto pamiętać, że solidny i funkcjonalny odkurzacz przemysłowy jest niezbędny podczas remontu czy prac wykończeniowych w mieszkaniu, gdyż gruntowne sprzątanie stanowi ostatni etap prac budowlanych.

Festool – wygodny odkurzacz przemysłowy

Mobilny odkurzacz przemysłowy Festool  CTL 26 AC HD charakteryzuje się stałą wysoką mocą ssania, co ma bezpośredni związek z automatycznym oczyszczaniem AUTOCLEAN. Odkurzacz posiada kompaktową budowę i został wyposażony w pojemnik o objętości 26 l, a jego pojemność brutto i netto jest praktycznie niezmienna, dzięki zastosowaniu płaskiego filtra zintegrowanego z głowicą ssącą. Również turbina działa niezwykle skutecznie dając wysoką moc odsysania. Przepływ 3900 l/min sprawia, że wszystkie pyły i zanieczyszczenia są skutecznie usunięte, pozostawiając tylko czyste powietrze. Wszelkie szczegóły nt. sprzętu znajdują się na stronie https://seger.pl/p/142/1332/odkurzacz-budowlany-festool-ctl-26-e-ac-hd-575291-sucho-mokro-odkurzacze-elektronarzedzia.html.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *