Jak wspomóc swoją walkę ze zbędnymi kilogramami

[REKLAMA]

Nie ma chyba kobiety, która przynajmniej raz w życiu nie była na jakieś diecie. Paradoksalnie problem nadwagi i otyłości dotyczy coraz większego odsetka ludzi. Z jednej strony odchudzanie ma poprawić nasz wygląd, a z drugiej zapewnić nam zdrowie i długie życie.

Jak każda dziedzina, tematyka odchudzania znacznie się rozwinęła na przestrzeni lat. Odchudzanie to nie tylko dieta gdzie nie ma słodyczy, a jest dużo warzyw i owoców. Obecnie to komponowanie specjalistycznych jadłospisów, mocno dopasowanych do danego pacjenta, planowanie odpowiednich treningów i wsparcie odpowiednimi preparatami.

Dieta – każda dieta jest skuteczna, o ile jest zastosowana do końca. Nawet diety o bardzo niskiej kaloryczności mają po fazie uderzeniowej fazę przejścia prowadzącą do stworzenia jadłospisu, który będziemy mogli stosować do końca życia, po tym jak osiągniemy już naszą wymarzoną wagę. Najczęstszym błędem w stosowaniu diet odchudzających jest zbyt szybki powrót do jedzenia sprzed odchudzania i do starych nawyków żywieniowych.

Trening – trening odpowiada w jednej trzeciej za cały proces osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Przyspiesza metabolizm i poprawia wygląd całego ciała po utracie kilogramów. Trening musi być odpowiednio dopasowany. Osoby z dużą otyłością mogą zacząć od spacerów i powoli włączać ćwiczenia wzmacniające. Nie zaleca się im biegania bądź innych sportów obciążających stawy. Z czasem można zacząć wprowadzać trening interwałowy, który działa najszybciej i najskuteczniej.

Suplementy diety na odchudzanie – preparaty wspomagające odchudzanie to jedynie 5% sukcesu. Mają one działanie wspomagające, jednak samodzielnie nie dadzą żadnego efektu. Suplementy diety na odchudzanie powinny być przebadane z wiadomych źródeł, nie powinno się ich nabywać w Internecie. Suplementy diety na odchudzanie najlepiej dobierać indywidualnie pod okiem dietetyka.

Wsparcie specjalistów

Odchudzanie to już nie tylko ujemny bilans kaloryczny i trening. U niektórych osób z problemami takimi jak zaburzenia hormonalne i choroby autoimmunologiczne, proces odchudzania jest bardziej skomplikowany i wymaga bardzo indywidualnego i skrupulatnego podejścia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *