Jak sprawdzić historię samochodu sprowadzonego z Niemiec?

[REKLAMA]

Nasi rodacy od wielu lat sprowadzają samochody z zagranicy i najczęściej jest to pojazd importowany z Niemiec. Podyktowane jest to głównie tym, iż nasz sąsiad jest uważany za naród zamożny, a ludzie w nim mieszkający częściej zmieniają auta na nowe, sprzedając swoje używane w bardzo dobrym stanie w niskiej cenie. Warto jednak przed zakupem jakiegokolwiek modelu, dowiedzieć się, w jaki sposób sprawdzić historię pojazdu zwłaszcza z zagranicy. Dokładnie poznamy jego przebieg oraz wszystkie najważniejsze, interesujące nas szczegółowe informacje.

W jaki sposób poznać historię pojazdu z Niemiec?

Każdy pojazd, który kupujemy w Polsce możemy łatwo zweryfikować, dzięki czemu od razu wiemy, jaki jest przebieg auta w dniu, w którym przeprowadzono badanie techniczne. Problemy pojawiają się przy pojazdach sprowadzanych z zagranicy. Aktualnie takie informacje znajdziemy w ramach darmowej usługi Historia Pojazdu.

Mimo tego, że od lat Polacy sprowadzają najwięcej aut z zagranicy, zwłaszcza od niemieckich sąsiadów to jeszcze do 2020 roku nie dało się w ten sposób sprawdzić, jaka jest historia pojazdu z Niemiec, aby zweryfikować czy wszystkie dane są poprawne. Obecnie jednak jest to jak najbardziej możliwe, dzięki czemu każdy zainteresowany zakupem szybko dowie się, czy pojazd był kiedyś oddany do demontażu, czy może jest kradziony albo czy ktoś nie przekręcił licznika.

Żeby skorzystać z takiego rozwiązania, wystarczy wejść na stronę internetową historiapojazdu.gov.pl. Wprowadzamy tam najważniejsze informacje o aucie, takie jak numer VIN, numer rejestracyjny oraz datę pierwszej rejestracji. Potrzebny będzie również profil zaufany, ponieważ tylko w ten sposób można zweryfikować samochody niezarejestrowane w Polsce. Można będzie znaleźć specjalną zakładkę dane zagraniczne, gdzie widnieją wszystkie informacje na temat kradzieży, uszkodzeń, złomowania, wypadków, przekręconych liczników, niedopuszczonych do ruchu albo służących jako Taxi.

Jak jeszcze sprawdzić historię pojazdu z Niemiec?

W Niemczech podobnie jak w Polsce po wykonaniu badania technicznego otrzymujemy dokument, z którego poznajemy najważniejsze informacje dotyczące samochodu. Zawsze więc można na miejscu poprosić sprzedającego o jego okazanie. Jest to najłatwiejszy sposób na sprawdzenie historii pojazdu z Niemiec szybko i bezpłatnie.

Jeszcze innym pomysłem jest udanie się do autoryzacyjnej stacji obsługi, gdzie za wizytę płacimy około 200 zł, ale otrzymujemy pewną historię pojazdu, zawierającą wszystkie wykonane przeglądy. Łatwo więc można w ten sposób wykryć przekręcenie licznika czy też inne kombinacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *