Zastawa porcelanowa – wyjątkowa ozdoba stołu

[REKLAMA]

Porcelana to wysokiej jakości tworzywo powszechnie wykorzystywane do produkcji wielu naczyń kuchennych. Jest ona wytwarzana z mieszanki glinki kaolinowej ze skaleniem i kwarcem, a następnie wypalana oraz formowana w bardzo wysokiej temperaturze. Niegdyś posiadanie porcelanowej zastawy było wyznacznikiem bogactwa oraz luksusu, a dziś zdobi ona niemalże każdą kuchnię. Jaką wybrać, aby była praktyczna oraz w wyjątkowy sposób zdobiła każdy uroczysty stół?

Zastawa stołowa – obowiązkowe wyposażenie kuchni

Dziś porcelanowe naczynia można spotkać niemalże w każdym polskim domu. I nic w tym dziwnego, gdyż prezentują się one bardzo elegancko, a ponadto pięknie przepuszczają promienie słoneczne. Uroczysty obiad w gronie rodziny czy święta, to takie uroczystości podczas których na suto zastawionym stole nie może zabraknąć gustownie dopasowanych do wnętrza mieszkania naczyń.

Obecnie wybór zastaw porcelanowych jest ogromny. Różnią się one pomiędzy sobą ilością elementów, kształtem, wielkością oraz wykończeniem. Niektóre z nich są gładkie, a inne zdobione kwiatami, błyszczącymi szlaczkami oraz wieloma innymi motywami. Sklep https://www.indelo.pl/, to idealne miejsce w którym można zakupić wymarzoną zastawę porcelanową.

Najpopularniejsze są zastawy na 12 osób. Niemniej w sprzedaży dostępne są również o modele na sześć osób. W skład zastaw obiadowych wchodzą:

– talerze obiadowe

– talerzyki deserowe

– półmiski

– salaterki

– sosjerka

– waza do zupy

Doskonałym wyborem są również zastawy porcelanowe służące do serwowanie kawy czy herbaty. W ich skład wchodzą filiżanki z podstawkami, a często także dzbanek na kawę oraz cukiernica i naczynie na śmietankę do kawy. Z taką zastawą delektowanie się aromatyczną kawą w gronie rodzinnym jest zawsze bardzo przyjemne.

Jaką wybrać zastawę z porcelany?

Porcelanowa zastawa potrafi służyć niezawodnie przez bardzo długi czas. Jej zakup jest inwestycją na wiele lat. Warto zatem wybrać taką, która spełni nasze najśmielsze oczekiwania. Dobrym wyborem jest taka, którą można myć w zmywarce.

Bardzo uniwersalna oraz praktyczna podczas użytkowania jest gładka zastawa w białej lub kremowej wersji kolorystycznej. Nie straszne są jej bowiem środki chemiczne w postaci tabletek do zmywania.

Na każdym odświętnym stole w wyjątkowy sposób prezentuje się nie tylko jednolity komplet, lecz także w ciekawe wzory. Taka zastawa jest świetną dekoracją każdego odświętnego stołu i potrafi zawsze zrobić wrażenie na wszystkich zgromadzonych gościach. Wzorzyste zastawy potrafią ożywić wystrój jadalni i nadać jej niepowtarzalny, bardzo oryginalny klimat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *