Na co zwrócić uwagę, wybierając mieszkanie pod wynajem?

[REKLAMA]

Stopa zwrotu z wynajmu nieruchomości na poziomie ok. 5 proc. netto rocznie kusi wielu inwestorów. Chcesz wynajmować mieszkanie we Wrocławiu? Zanim kupisz lokal, dowiedz się, na co zwrócić szczególną uwagę, porównując dostępne oferty.

Komu chcesz wynajmować?

Bez wątpienia nowe inwestycje we Wrocławiu to kusząca propozycja dla każdego inwestora. Jeżeli myślisz o czerpaniu zysku z wynajmu zakupionego mieszkania, dopasuj je do oczekiwań potencjalnych wynajmujących. To podstawowa zasada, o której powinieneś pamiętać.

Wrocław to miasto, które w ostatnich latach jest uznawane jako idealne do prowadzenia biznesu. Jednocześnie na jego terenie działa sporo uczelni, a to przyciąga studentów. Wspomnieć warto też o turystach, którzy latem odwiedzają stolicę Dolnego Śląska. Każda z tych grup potencjalnie zainteresowanych wynajmem mieszkania osób będzie miała inne oczekiwania względem lokalizacji, metrażu i standardu wykończenia lokalu.

Co z lokalizacją?

Nie wynajmiesz mieszkania w dobrej cenie, jeżeli nie będzie ono położone w dobrej części miasta. Mowa przede wszystkim o dostępie do komunikacji miejskiej oraz bliskości centrum czy kompleksów biurowych. Ponieważ nowe inwestycje we Wrocławiu powstają w różnych miastach, bez problemu znajdziesz mieszkanie dopasowane do potrzeb Twoich potencjalnych lokatorów.

Chcesz wynajmować mieszkanie studentom? Nowy Gaj to inwestycja realizowana przez Vantage Development S.A., która powstaje w dzielnicy Krzyki. Ponieważ w pobliżu znajduje się Uniwersytet Ekonomiczny, chętnych z pewnością nie zabraknie. Zdecydowałeś się wynajmować mieszkanie rodzinom z dziećmi lub turystom? Promenady Wrocławskie to kolejna propozycja Vantage Development S.A. Kompleks budynków, który powstaje na obszarze 15 hektarów, mieści się w pobliżu Rynku.

Małe czy duże mieszkanie?

Na to pytanie uzyskasz odpowiedź po sprecyzowaniu docelowej grupy wynajmujących. Jeżeli zdecydujesz się na studentów, to wynajmować będziesz pokoje, a zatem duże mieszkanie sprawdzi się w tym przypadku najlepiej. Chcesz wynajmować mieszkanie rodzinom z dziećmi lub turystom? Metraż lokalu może być mniejszy.

Z przeprowadzanych badań wynika, że powierzchnia mieszkania jest ściśle związana z uzyskiwanym zwrotem z inwestycji. Im większe mieszkanie, tym jego wynajem jest mniej opłacalny – warto, abyś o tym pamiętał.

Standard wykończenia ma znaczenie

Nowe inwestycje we Wrocławiu to doskonały sposób, aby stać się właścicielem nowoczesnej nieruchomości położonej w dobrej lokalizacji. Wygodne osiedle otoczone zielenią to jednak nie wszystko – coraz częściej wynajmujący zwracają uwagę także na oferowany standard.

Jeżeli zdecydujesz się zaoferować dobrze wyposażone i elegancko umeblowane mieszkanie np. turystom, możesz liczyć na lepszą cenę. Poniesione nakłady zwrócą się przy tym bardzo szybko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *