Kupuj auta używane jak nowe – prosto od dealera!

[REKLAMA]

Chcesz zdecydować się na zakup używanego samochodu? W takim przypadku warto zajrzeć również do salonów dealerskich, ponieważ to właśnie tam można kupować je bez ryzyka!

Wiele osób poszukujących samochodu z drugiej ręki ma duże trudności z wybraniem dla siebie odpowiedniego modelu. Wprawdzie na rynku znajduje się dużo pojazdów, ale wyszukanie wśród nich odpowiedniego może być nie lada wyzwaniem.

Auta używane, które możemy znaleźć za pośrednictwem ogłoszeń, w komisach czy na giełdach motoryzacyjnych, to często modele sprowadzane do Polski z innych krajów. Mogą mieć nieznaną historię, poważne uszkodzenia, przekręcone liczniki, mogą być powypadkowe. Nowy właściciel jednak często nie dowiaduje się o tym od handlarza, ale dopiero w momencie, w którym pojazd zaczyna sprawiać kłopoty w użytkowaniu.

Gdy nie mamy odpowiedniej wiedzy i doświadczenia w dziedzinie motoryzacji, zakupienie samochodu z drugiej ręki może być w związku z tym bardzo ryzykowne. Są jednak miejsca, gdzie nie trzeba bać się, że pojazd będzie miał zatajone wady. W takiej sytuacji warto zdecydować się na udanie się do salonu dealerskiego, na przykład takiego jak salon Ford, aby tam kupić auto używane.

Dlaczego warto kupować samochody używane u dealera?

Nie każdy poszukujący samochodu zdaje sobie sprawę, że pojazdy z drugiej ręki można kupować także w salonach dealerskich. Co więcej, taka decyzja wiążę się również z wieloma korzyściami.

Przede wszystkim mnie musimy bać się, że samochód będzie w złym stanie technicznym. Do sprzedaży trafiają tylko auta sprawne, po dokładnych badaniach technicznych, które są także do wglądu przez klienta. Na auto można dostać także półroczną albo roczną gwarancję, która pozwala na bezpłatne wykonanie napraw układów będących pod ochroną gwarancyjną.

Salony dealerskie zapewniają swoim klientom także wiele innych dodatkowych bonusów. Przykładowo, możemy wykupić na miejscu tanią polisę ubezpieczeniową. Możemy także skorzystać z dogodnych form finansowania zakupu pojazdu takich jak kredyt samochodowy czy leasingu. Często oferowane są też atrakcyjne rabaty do ASO czy sklepu dealera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *