Jakie korzyści płyną z wypożyczenia auta?

[REKLAMA]

Według informacji, które można znaleźć w internecie z roku na rok popularność usługi wynajmowania samochodów na całym świecie wzrasta. Nie ważne, czy to auta ciężarowe, osobowe, czy jeszcze innego rodzaju. Ten trend również nie omija Polski, która jest już przygotowana na takie nowinki i ułatwienia w życiu. Jeśli chodzi o wynajem pojazdów, jest to na pewno forma, która nieco odciąży nasze portfele i pozwoli na wypełnienie skarbonki w większym wymiarze i skróconym czasie. Często spotyka stwierdzenie, że długoterminowe wypożyczanie samochodów z floty danej firmy, jest o wiele bardziej opłacalne, aniżeli leasing u jednego z dealerów samochodowych. Jednym z przedsiębiorstw, które świadczy usługi wypożyczania samochodów jest firma CarFree, która na rynku działa już od ponad ośmiu lat.

Firma posiada swoje oddziały na terenie całej Polski, we wszystkich większych miastach w naszym kraju można odnaleźć auta z floty CarFree. Oddziały przedsiębiorstwa można najczęściej spotkać przy lotniskach, jednak można również zamówić pojazd w dowolne, wskazane przez nas miejsce w mieście.

Brak opłat za ubezpieczenie

Przy wynajmowaniu samochodu na okres średnioterminowy bądź długoterminowy, nie musimy martwić się o koszta za ubezpieczenie samochodów. Mowa tutaj oczywiście o auto-casco, ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej (OC), ubezpieczeniu następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), a także o ubezpieczenie świadczącym o kosztach ratownictwa (KR). Każdy posiadacz samochodu wie, jaki to wydatek, już w przypadku utrzymania jednego samochodu.

Przy wynajmowaniu auta od firm pokroju CarFree nie musimy się martwić o te sprawy. Konsorcjum, które udostępnia nam samochód, zobowiązuje się do tego, że pokryje te koszty. Firma dba w ten sposób o nasz komfort psychiczny, a zarazem o to, by podróż była szybka oraz bezpieczna, bo nic nie powinno zaprzątać naszej głowy.

Mniejsze koszty eksploatacji

Jeżdżąc normalnie autem, musimy się martwić o wszystko, co w tym aucie jest zainstalowane. Czy to silnik, wydech, paski klinowe, sprzęgło, ogumienie, płyny eksploatacyjne i wiele innych. Te rzeczy możemy wymieniać wręcz w nieskończoność, bo jest ich bardzo dużo w każdym, pojedynczym samochodzie. Najbardziej narażeni na straty finansowe z tego tytułu znów są biznesmeni prowadzący przedsiębiorstwa skierowane typowo w transport towarów czy przewóz osób. Chyba nikt nie chciałby lawiny zepsutych uszczelek pod głowicą silnika swojego pojazdu, naderwanych pasków klinowych, czy uszkodzenia miski olejowej, a to dopiero wierzchołek piramidy problemów, jakie mogą wyniknąć w trakcie najzwyczajniejszej eksploatacji pojazdu.

Wypożyczając samochód w CarFree jesteśmy zobowiązani pamiętać tylko i wyłącznie o zalaniu baku paliwem, by móc jeździć. Wszystkimi sprawami, które zawsze doprowadzają do białej gorączki użytkowników samochodów, zajmuje się firma „matka” danego auta, które ma problemy z jakimiś podzespołami.

Wypożyczenie krótkoterminowe – korzyści

Są trzy możliwości wypożyczenia pojazdu na dany okres. Krótkoterminowy wynajem może trwać od jednego dnia do nawet miesiąca. W tym czasie jesteśmy zobligowani jedynie do napełnienia baku, by móc jeździć bez żadnych przeszkód. Proces rezerwacji pojazdu jest bardzo prosty. Można wejść na przykład na stronę CarFree, wybrać auto, które nam najbardziej odpowiada i zarezerwować przy użyciu formularza dostępnego na stronie. Można to również zrobić stacjonarnie w siedzibie firmy, ale także poprzez biuro obsługi klienta, które jest dostępne 24 godziny na dobę. CarFree cechuje się tym, że niezależnie od tego, na jaki czas pobieramy auto, nigdy nie płacimy kaucji. Jest to coś, co najbardziej wyróżnia tę firmę na rynku pod względem wypożyczeń aut. Oferta krótkoterminowa jest skierowana do osób które potrzebują wygodnego i przystępnego cenowo środka transportu np. na wakacjach czy w czasie podróży służbowej. Każdy kierowca na pewno znajdzie samochód przystosowany dla siebie, gdyż oferta CarFree jest bogata w rozmaite modele samochodów z kilku różnych segmentów.

Wypożyczanie średnioterminowe – korzyści

Ten wariant wypożyczenia samochodu pozwala korzystać z pojazdu użytkownikowi w zakresie czasowym od jednego miesiąca, do aż dwóch lat. Jest to oferta głównie skierowana dla małych i średnich przedsiębiorstw, które nie posiadają wystarczającej floty pojazdów do wypełnienia swoich zobowiązań i nie mają funduszy na zainwestowanie w odpowiednie dla siebie samochody. Jak przy każdym wynajmie wszelkie formalności są zminimalizowane tak, jak to tylko możliwe, dla maksymalnego zadowolenia klienta.

Długoterminowy wynajem a leasing

Leasing – czyli umowa, która mówi o tym, że jedna strona przekazuje drugiej określoną rzecz na pewien określony czas za ratalne opłaty. Chyba żadnemu przedsiębiorcy nie trzeba tłumaczyć, czym leasing tak naprawdę jest. Konkurentem takiego nabywania auta stają się firmy oferujące długoterminowy wynajem. Na polskim rynku korzystanie z takiego sposobu jest coraz powszechniejsze w przedsiębiorstwach. Korzystając z tej drugiej opcji, jakim jest wynajem, możemy spotkać się z tym, co w przypadku leasingu, czyli brak pozyskiwania pojazdu przez daną firmę na stałe, tylko opłata danemu podmiotowi za użytkowanie samochodu. Problemy z leasingiem pojawiają się już chociażby w przypadku uszkodzenia lub zepsucia samochodu.

Wielkim plusem wynajmu długoterminowego aut przez firmy jest to, że w przypadku usterki samochodu dany przedsiębiorca otrzymuje od firmy, z której wypożyczał pojazd, dostaje alternatywę w postaci innego auta. Jest w tym wielki plus, bo właściciel firmy, której pojazd się zepsuł, nie musi rezygnować ze swoich dotychczasowych zleceń, tylko może od razu przesiąść się na inny, zaoferowany, samochód i kontynuować pracę. W Polsce stosunkowo od niedawna małe firmy również mogą korzystać z takowych usług, tak jak na zachodzie, gdzie jest to na porządku dziennym.

Wypożyczanie długoterminowe – korzyści

W przedsiębiorstwie, jakim jest CarFree samochody w trybie długoterminowym, można wypożyczać na okres od dwóch do pięciu lat. Nie jest niczym odkrywczym, że korzystają z niego głównie firmy, które potrzebują zasobnej floty pojazdów. Poprzez takie wypożyczenie auta nie tylko znacznie szybciej będziemy mogli przejść do działania naszej firmy, ale także zredukujemy koszta początkowe startu przedsiębiorstwa, szczególnie że miesięczne koszty utrzymania takiego samochodu są bardzo niskie. Przede wszystkim na pewno takie rozwiązanie pozwoli nam zachować płynność finansową i nie będziemy musieli brać kredytów, aby zakupić pojazd, który będzie spełniał nasze oczekiwania. Jest to również świetny sposób dla ludzi, którzy lubią mieć wszystko uporządkowane. Koszty w ogóle się nie zmieniają, dlatego można zaplanować budżet z większą świadomością, na dłuższy okres.

Flota w carfree

Firma CarFree posiada bardzo szeroki wachlarz modeli i typów samochodów, z których przedsiębiorca może przebierać, wybierać i dokonać ostatecznego wyboru. Do naszego wyboru udostępnione są auta typu kombi, SUV, busy dostawcze, VAN, busy osobowe. A także samochody, w których skrzynia biegów nie jest manualna, a posiada tak zwany, popularny „automat”. Możemy wybierać samochody spośród takich marek jak na przykład Skoda, Ford, Opel, Audi, KIA, ale także wiele innych.

Konieczne zastanowienie

W razie wszelkich wątpliwości z doborem pojazdu, który miałby zostać wypożyczony, można zwrócić się do biura obsługi klienta, które jest dostępne przez 24 godziny na dobę. Nie tylko telefonicznie, ale również poprzez stronę możemy porozmawiać z konsultantem o sprawach związanych z wypożyczeniem samochodu, które nie do końca są dla nas jasne i potrzebujemy wyjaśnienia.

Wynajem aut przez firmy, ale również osoby prywatne, staje się coraz powszechniejszym zjawiskiem na świecie, a szczególnie na zachodzie. Dlatego warto bardzo mocno przemyśleć, czy nie warto skorzystać z takiego długoterminowego wypożyczenia, aniżeli z leasingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *