Domowa skrzynka z narzędziami – co powinno się w niej znaleźć?

[REKLAMA]

W każdym domu czasem coś trzeba naprawić, coś powiesić na ścianie, coś przykręcić. Właściciele mieszkań mają nieco bardziej ograniczone potrzeby, ale i oni z narzędzi niewątpliwie korzystać muszą. Dom jednak to potrzeba ciągłych napraw.

Wiąże się to z większą przestrzenią, a także potrzebą „ogarnięcia” nie tylko przestrzeni mieszkalnej, ale także takich pomieszczeń jak garaż, strych, kotłownia czy ogólnie przestrzeń wokół domu. Jeśli mamy ogród – ta potrzeba wydaje się jeszcze bardziej oczywista. Tym bardziej więc mieszkańcy domów potrzebują zestawu narzędzi, którzy umożliwi im mniejsze i większe remonty, naprawę usterek i tak dalej… Co więc powinno znaleźć się w zestawie obowiązkowym dla każdego domu? Po pierwsze: młotek, wkrętak, klucz francuski, kombinerki i tak zwana metrówka.

Bez młotka trudno o chociażby wbicie gwoździa w ścianę, ale przyda się on też przy każdej poważniejszej czynności: składaniu mebli czy jakichkolwiek remontów. W domu sprawdzi się szczególnie młotek ciesielski, który z jednej strony ma dwa zęby – pomogą na przykład w wyciągnięciu gwoździa, ale też przy generalnym remoncie (mogą one posłużyć do kucia). W domu trudno będzie się obejść także bez kombinerek. Można dzięki nim sprawnie manipulować uchwyconym przedmiotem. To poręczne i wielofunkcyjne narzędzie. Kolejna sprawa: śrubokręt, albo lepiej – zestaw śrubokrętów. Bez niego trudno będzie nam sobie poradzić z wszelkiego rodzaju śrubkami, których przecież w domu pełno. Meble, framugi, listwy, urządzenia RTV i AGD – wszędzie śrubki. Kolejna sprawa – klucz francuski!

Chyba każdy wie, jak on wygląda, większość też bez problemu powie, do czego służy. Jego „szczęki” można regulować, przez co jest to uniwersalne narzędzie. Pomocne będą w domu klucze płaskie – do użytku przy każdej nakrętce lub śrubce. Przydadzą się w domu, a ale nie tylko. Można nim na przykład dokonać drobnej naprawy roweru czy innego sprzętu. Trudno by u nas zabrakło także taśmy mierniczej, zwanej potoczeni metrem lub metrówką. Pozwoli ona na wymierzenie przestrzeni przy ustawianiu mebli czy zawieszaniu równo obrazów na ścianie. Poręczna, wygodna, nie zajmuje wiele miejsca. Szczególnie praktyczna jest zwijana, nie plącze się i łatwiej ją przechowywać. Wśród narzędzi „do wszystkiego” przyda się także ostry nóż i taśma – izolacyjna oraz uniwersalna.

Odpowiedni nóż ułatwi nam wiele remontów i prac. W sklepach z narzędziami dostaniemy bez problemu odpowiedni. Podobnie będzie z taśmą. Specjalistyczne taśmy możemy użyć do wielu mniejszych i większych usterek, izolacji kabli czy sklejenia czegoś. Trudno wymienić, do czego się przyda, a jeszcze trudniej wyobrazić sobie życie bez taśmy. Jest wytrzymała, mocna i naprawdę uniwersalna. Każde z wymienionych wyżej narzędzi otrzymamy w sklepie w formie bardziej uniwersalnej i specjalistycznej. Kierujmy się własnymi potrzebami, dopytajmy sprzedawcę, co on by nam doradził. Jeśli jesteśmy prawdziwymi majsterkowiczami, warto zainwestować w droższy sprzęt. Jeśli nie – wystarczy podstawowy zestaw.

Dziękujemy portalowi złote-rączki.pl za współpracę merytoryczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *