Jak skutecznie i humanitarnie odstraszyć ptaki z ogrodu?

[REKLAMA]

Ptactwo może skutecznie uprzykrzać życie – nie tylko osobom, które uwielbiają korzystać z ogrodu. W miejscach, w których jest dużo ptaków, należy liczyć się z ubrudzoną podłogą na balkonie lub tarasie oraz brudnym praniem na sznurkach. Istnieje również obawa, że podczas popołudniowej kawy na świeżym powietrzu my również możemy dostać rykoszetem. Czy istnieją sprawdzone i humanitarne sposoby na odstraszanie ptactwa w ogrodzie? Oczywiście, że tak. Pomocny z pewnością okaże się odstraszacz ptaków.

Jak skutecznie i humanitarnie odstraszyć ptaki?

Na rynku dostępne jest wiele modeli odstraszaczy ptaków. Jedne są bardziej skuteczne, inne mniej. Jakie są sprawdzone sposoby na odstraszenie ptactwa z ogrodu? Podpowiadamy!

Jednym z najpopularniejszych sposobów jest odstraszacz w kształcie sowy. Może to być płaski model wykonany z błyszczącego, odbijającego promienie słoneczne materiału. Dodatkowo niektóre z nich wyposażone są również w dzwoneczek, który pod wpływem nawet niewielkiego podmuchu wiatru wydaje dźwięki.

Kolejny odstraszacz to sylwetki (makiety) przypominające ptaki drapieżne. Sposób ten wykorzystywany jest od niedawna, jednak wykazuje wysoką skuteczność. Stąd też coraz częściej na balkonach i w ogrodach można spotkać się z „rzeźbą” ptaka do złudzenia przypominającą sokoła lub jastrzębia. Podczas zakupu tego typu odstraszacza warto zadbać, aby był on swą wielkością zbliżony do rozmiarów prawdziwego drapieżnika.

Kolejnym sposobem jest odstraszacz ptaków imitujący odgłosy ptactwa drapieżnego. Wystarczy zamontować go na balkonie lub w ogrodzie, by odstraszyć niechcianych intruzów. W tym konkretnym przypadku skuteczność działania odstraszacza może być ograniczona czasowo. Po pewnym czasie ptaki mogą przyzwyczaić się do dźwięków wydawanych przez urządzenie i je ignorować.

Nieco innym sposobem na odstraszenie ptaków jest montaż specjalnych siatek. Zazwyczaj mocuje się je na balkonach oraz dachach. Siatka świetnie sprawdza się w domach jednorodzinnych. Podczas wyboru odpowiedniego modelu należy zwrócić uwagę na to, czy siatka jest przeznaczona do odstraszania ptaków. Inne rodzaje mogą po prostu nie zdać egzaminu.

One thought on “Jak skutecznie i humanitarnie odstraszyć ptaki z ogrodu?

  1. Ja akurat nie odstraszam, nie mam z nimi problemu. Ale wiem, że niektórzy mają z nimi sporo problemów i zależy im na pozbyciu się ptaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *