OC, AC, Assistance – dlaczego warto postawić na pełny pakiet ubezpieczeń?

[REKLAMA]

Jesteś posiadaczem pojazdu? Jeśli tak, to zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, że nawet najbardziej doświadczony i ostrożny na drodze kierowca może ulec wypadkowi lub kolizji, niekoniecznie ze swojej winy. Co zrobić w takim wypadku? Jak uchronić się od finansowych niedogodności zarówno, jeśli spowodujesz wypadek, jak i wtedy, kiedy to Ty będziesz poszkodowany? Postaw na ubezpieczenia komunikacyjne od Ergo Hestii i zadbaj o bezpieczeństwo.

Najlepszym rozwiązaniem pomocnym w pokryciu kosztów naprawy Twojego pojazdu lub drugiej osoby, w chwili, kiedy to Ty spowodujesz wypadek, jest ubezpieczenie. OC to obowiązkowe ryzyko, które musi wykupić każdy posiadacz pojazdu mechanicznego. Z kolei AC nie jest obligatoryjne, jednak istnieje wiele powodów, dla których warto je tak potraktować. Powinieneś wiedzieć, że dodatkowym uzupełnieniem może być Assistance. Dzięki niemu nawet z pozoru drobne niedogodności związane z posiadaniem pojazdu będą rozwiązane 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę.

Pakiet ubezpieczenia OC – co wchodzi w jego skład i dlaczego jest niezbędne?

Ubezpieczenie OC jest zabezpieczeniem na wypadek spowodowania kolizji. Powinieneś wiedzieć, że jego posiadanie jest prawnie regulowane przez Ustawę o Ubezpieczeniach Obowiązkowych* z dnia 22 maja 2003 roku.

Istotne jest, że ubezpieczenie OC pokrywa szkody jedynie wobec osoby poszkodowanej. Co równie ważne – OC nie jest przypisane do konkretnej osoby, ale do pojazdu mechanicznego.

Jeśli Twój pojazd nie jest użytkowany, nie zwalnia to Ciebie z obowiązku posiadania ważnego OC. W ramach ubezpieczenia komunikacyjnego ERGO 7 od ERGO Hestii możesz wykupić ubezpieczenie, które dostępne jest w 3 wariantach: podstawowym, rozszerzonym oraz kompleksowym.

Jeśli jesteś poszkodowanym w kolizji, możesz skorzystać z usługi BLS, dzięki czemu nie ma potrzeby kontaktowania się z ubezpieczycielem drugiej strony wypadku. W ramach 2 i 3 wariantu OC możliwe jest skorzystanie z dodatkowego ryzyka telefonicznej porady prawnej.

Ubezpieczenie komunikacyjne AC – dlaczego warto je wykupić?

Chcesz zabezpieczyć finansowo szkody, które mogą dotyczyć Ciebie lub Twojego mienia? Jeśli tak, musisz wykupić ubezpieczenie komunikacyjne AC.

Autocasco (AC) to kompleksowe ubezpieczenie komunikacyjne. Jego działanie obejmuje zniszczenie pojazdu w wypadku zdarzeń losowych, wandalizmu, uszkodzenia przez przewożony sprzęt sportowy, a także na wypadek kradzieży części bądź całego pojazdu. Ponadto chronione jest także wyposażenie dodatkowe.

W Ergo Hestia ubezpieczenia AC dostępne jest w 3 wariantach: utrata pojazdu, utrata i uszkodzenie pojazdu oraz All Risk. Działają one nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie oraz kilku innych krajach poza jej terytorium.

Ubezpieczenie samochodu – pakiet. Poznaj Car Assistance

Jeśli zastanawiasz się, czy pakiet ubezpieczenia dla pojazdu to dobry wybór – odpowiedź brzmi: oczywiście, że tak! Dzięki dodatkowemu ubezpieczeniu Car Assistance w ERGO 7 nie musisz się martwić o pomoc niezależnie od godziny wypadku czy usterki. Masz bowiem zapewnione wsparcie 24/7.

W pakiet ubezpieczenia Car Assistance wchodzi:

  • holowanie pojazdu,
  • pojazd zastępczy,
  • pomoc przy awarii ogumienia lub podczas rozładowania akumulatora, nawet jeśli zdarzenie ma miejsce tuż pod Twoim domem.

Car Assistance w Ergo Hestia ubezpieczenia ma aż 3 rodzaje: Wariant Wypadek, Wariant Awaria oraz pełny Wariant Turbo. Jeśli chcesz zapewnić sobie najbardziej kompleksową ochronę na wypadek wszelkiego rodzaju zdarzeń, warto wybrać Wariant Turbo.

Jak widzisz, pełen pakiet ubezpieczeń zapewnia kompleksową ochronę, eliminując wiele zmartwień związanych z nieoczekiwanymi sytuacjami drogowymi i ich konsekwencjami.

Niniejsza informacja jest materiałem marketingowym Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia SA.

Szczegółowe informacje o opisywanych produktach, w tym wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności znajdziesz w aktualnych Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia dostępnych na stronie internetowej ERGO Hestii.

* https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20031241152/U/D20031152Lj.pdf

Źródło zdjęcia: https://stock.adobe.com/pl/images/car-crash-dangerous-accident-on-the-road-suv-car-crashing-beside-another-one-on-the-road/313029390

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *