Urządzasz mieszkanie? Sprawdź, jakie są trendy w 2019 roku

[REKLAMA]

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że moda panuje dzisiaj nie tylko na wybiegach i w branży odzieżowej.

Okazuje się, że trendy zmieniają się niemalże w każdym sektorze naszego życia. Projektanci oferują nam także nowe rozwiązania, jeśli pod uwagę weźmiemy strefę naszego życia prywatnego, czyli mieszkanie. W polskich domach widać nareszcie różnorodność, już dawno minęły czasy, w których większość Polaków posiadała taką samą meblościankę i tapczan.

Mamy ogromny wybór i możliwość aranżacji naszych prywatnych przestrzeni zgodnie z naszymi potrzebami oraz gustem. Trendy dotyczące wystroju wnętrz zmieniają się w każdym sezonie. Przedstawiamy te, które stały się hitem już na początku nowego roku i będą trwały co najmniej przez kilka miesięcy. Jeśli jesteś na etapie urządzania własnego „M”, sprawdź, jakie rozwiązania sprawdzą się najlepiej, do tego będą zgodne z obowiązującą modą.

Nowoczesny, czyli funkcjonalny salon

Nie ma wątpliwości, że dzisiaj skłaniamy się coraz bardziej ku aranżacjom, które zakładają minimalizm, ale przede wszystkim praktyczność. Pokój nowoczesny to już nie ten, w którym trudno przemieszczać się pomiędzy nikomu niepotrzebnymi bibelotami. Dzisiaj stawia się raczej na brak elementów dekoracji, które nikomu nie służą. Tzw. durnostojki odeszły już do lamusa, a zamiast w nie, inwestujemy raczej w podstawy wyposażenia wnętrz, ale za to najlepszej jakości.

Wybieramy klasyczne podstawy i modne dodatki, które można dowolnie zmieniać wraz z kolejnymi inspiracjami. W większości salonów króluje teraz biel, ale powraca się też do tradycyjnych rozwiązań. Hitem w 2019 roku jest niezmiennie podłoga z dobrej jakości naturalnego drewna. Coraz częściej wybiera się też elementy z nieco bardziej nowoczesnych materiałów. Na ścianach pojawia się beton i szkło, ale wraca się też do starej cegły, drewna i kamienia. Stawiamy na to, co sprawdzone, nie chcemy inwestować w innowacje, które nie mają jeszcze potwierdzonej funkcjonalności.

Wspomnieliśmy o tym, że w salonach króluje biel i rzeczywiście tak jest. Białe ściany, białe komody, białe szafy i siedziska. Należy jednak wziąć pod uwagę, że aranżacja pokoju dziennego nie może być zbyt sterylna. To dlatego ożywia się ją kolorami, które występują w dodatkach. I tutaj możemy mówić o zmieniających się trendach. W tym roku będziemy stawiać na kolory mocne, ale nadal takie, które nadają przytulności.

Światowi projektanci stawiają na granat, butelkową zieleń, czerń, złoto, miedź. Te mogą zostać rozświetlone pudrowym różem albo nadal modnym kolorem musztardowym. Wiosną pojawią się za to pastele, które z nutą beżu i jasnego złota będą doskonale nadawać świeżości wszystkim wnętrzom.

Dodatki to te elementy, które stosujemy dzisiaj nie tylko w postaci obrazów, ramek na zdjęcia czy wazonów. Każda z dekoracji powinna pełnić swoją funkcję użyteczną. Do takich zaliczyć możemy poduchy na kanapie, chustecznik, świece, dywany, narzuty, patery na owoce, a nawet dekoracyjnie wystawione w kredensie filiżanki.

Pamiętajmy, że bez względu na modę, salon ma się przede wszystkim podobać właścicielom i to oni mają czuć się we własnym domu w pełni komfortowo.

Artykuł został napisany w oparciu o materiały dostępne na stronie https://poliszdesign.pl/salon-w-wersji-nowoczesnej/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *