Kiedy wybrać soczewki, a kiedy okulary?

[REKLAMA]

Soczewki czy okulary? Odpowiedź na to pytanie uzależniona jest od kilku czynników, takich jak tryb życia, wygoda użytkowania lub zakres pola widzenia. Oczywiście produkty te posiadają swoje wady i zalety, które warto poznać przed podjęciem końcowej decyzji o zakupie. Sięgnij po najlepsze rozwiązanie dla siebie!

Soczewki kontaktowe i ich zalety

Soczewki kontaktowe oraz okulary korekcyjne stosuje się w celu korekcji wady wzroku, z jaką zmaga się pacjent. Zastosowanie właściwej korekcji jest ważne, ponieważ wpływa na prawidłowe widzenie. Ostry i wyraźny obraz to cechy, na które zwraca się szczególną uwagę w czasie doboru produktu korekcyjnego. Pozostaje jednak pytanie, soczewki czy okulary?

Soczewki kontaktowe posiadają wiele zalet. Produkt ten przede wszystkim można dopasować do większości wad wzroku, jak i stylu życia. Soczewki z pewnością docenią osoby bardzo aktywne, które uprawiają sport lub trenują zawodowo. Smugi lub zaparowane okulary to nie problem. Mając dobrze dobrane soczewki, można o nich zapomnieć w ciągu dnia, ponieważ zapewniają:

● szerokie pole widzenia i brak ograniczeń związanych z oprawą okularów, zaparowaniem lub zabrudzeniem;
● naturalny wygląd oraz wyjątkowa wygoda użytkowania, gdy chce się założyć ulubione okulary słoneczne lub wyeksponować makijaż;
● komfortowe użytkowanie, gdyż wystarczy je założyć i zapomnieć o kłopotach ze wzrokiem.

Na rynku należy wyróżnić różne soczewki, mianowicie: jednodniowe, dwutygodniowe lub miesięczne. Zakładanie i zdejmowanie soczewek w każdym przypadku wygląda identycznie. Czynność ta wymaga wprawy, jednak przychodzi ona po pewnym czasie użytkowania soczewek.

Dlaczego warto wybrać okulary korekcyjne?

Okulary korekcyjne to ciekawy dodatek do stylizacji, który pozwala podkreślić indywidualny charakter i styl. Uwagę zwracają modne oprawy, które wykonywane są z ciekawych materiałów w różnych kolorach. Nietuzinkowe zdobienia, faktury oraz kształt oprawek pozwalają każdemu użytkownikowi w indywidualny sposób dobrać okulary korekcyjne do własnych potrzeb.

Wybierając okulary, należy mieć na uwadze fakt, że wymagają one sporo uwagi. Zimą mogą parować po wejściu do ciepłego pomieszczenia. Na powierzchni szkieł korekcyjnych często pojawiają się zabrudzenia, a niewłaściwe użytkowanie może doprowadzić do zarysowania powierzchni szkieł. Okulary wymagają regularnej zmiany, a czasem także kosmetycznych poprawek. Wykorzystywane w dalszym ciągu noski, znajdujące się w oprawkach okularowych zużywają się najszybciej i wymagają regularnej wymiany.

Soczewki czy okulary? Wybierz produkt wysokiej jakości!

Soczewki kontaktowe, zwłaszcza te oferowane w asortymencie acuvue.pl to sprawdzony i godny polecenia produkt. Wyróżnia je wysoka jakość i szeroki wybór, dzięki czemu bez problemu soczewki można dopasować do stylu życia i potrzeb użytkownika. Należy jedynie przyzwyczaić się do czynności, którą jest zakładanie i zdejmowanie soczewek. Jest to jednak procedura, którą po pewnym czasie może opanować każdy. Dobrze przeprowadzony instruktaż oraz praktyka sprawią, że noszenie soczewek kontaktowych stanie się czystą przyjemnością. Zadbaj o maksymalny komfort i pole widzenia w każdych warunkach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *