Relaks tylko we dwoje

[REKLAMA]

Epidemia koronawirusa niekorzystnie wpłynęła na większość z nas. Długotrwały home office, zamknięcie w domu, brak możliwości podróży do wymarzonych kurortów to czynniki stresujące, które z pewnością odbiły się także na relacjach międzyludzkich.

Kojący wpływ SPA

Dlatego w całej tej sytuacji, doskonałym rozwiązaniem może okazać się wyjazd we dwoje do SPA. Nazwa pochodzi od sanitas per aquam, co oznacza leczenie wodą. I właśnie o to chodzi w SPA – o ukojenie nerwów, regeneracja ciała i duszy i odpoczynek od codzienności. Z pewnością, to bardzo relaksujący sposób na wspólne spędzenie czasu bez tych wszystkich domowych obowiązków, gotowania obiadów i sprzątania. To też doskonała okazja, żeby pobyć tylko we dwoje. Raz na pewien czas to wręcz obowiązek, aby zapewnić sobie i partnerowi takie odetchnienie od rzeczywistości.

SPA to zabiegi, masaże i relaksujące aktywności, dzięki którym można zwolnić tempo, odpocząć i choć przez chwilę pomyśleć o sobie. Dodatkowo wyjątkowy, bo romantyczny i zmysłowy klimat, jaki towarzyszy ośrodkom SPA, sprzyja namiętności i bliskości, wzmacnia więzi, buduje zaufanie pomiędzy dwójką ludzi. Rytuały, zapachy i muzyka, które towarzyszom zabiegom wpłyną na zmysły, pobudzą namiętność i pozwolą zapomnieć o codzienności. Już nawet wspólnie spędzony weekend korzystnie wpłynie na relację pomiędzy partnerami. Codzienność potrafi być przytłaczająca i stresująca, dlatego takie, nawet krótkie pobyty, są jak najbardziej zalecane. Każda chwila spędzona w SPA na długo pozostanie w pamięci, zwłaszcza, kiedy zostanie ona spędzona z ukochaną osobą.

Oferta SPA

Wiele ośrodków oferuje baseny, wiry wodne, dysze masujące oraz zabiegi na twarz i ciało. Taki pobyt pomoże nam się zresetować i naładować baterie na kilka następnych miesięcy. SPA to odpoczynek zarówno dla ciała, jak i duszy. Nawet taki kilkudniowy wyjazd z partnerem korzystnie wpłynie na zdrowie, zarówno psychiczne i fizyczne. Warto jeszcze dodać, że wszystko odbywa się w towarzystwie pięknie pachnących olejków i kosmetyków, które dodatkowo pobudzają zmysły. SPA to także możliwość wizyty u profesjonalnego masażysty czy fizjoterapeuty, co pozwoli rozluźnić nasze zmęczone mięśnie, ukoi bóle i zrelaksuje zmysły.

Ośrodki SPA oferują nie tylko zabiegi dla ciała i duszy, ale także nocleg i posiłki, dzięki czemu, możemy w takim miejscu pozostać, ile sobie życzymy. Leniwy poranek i śniadanie z kawą, które zostaną nam podane, od razu uprzyjemni nam dzień. Po całym dniu, który spędzimy w SPA, romantyczna kolacja we dwoje z butelką wina to dodatkowa przyjemność, która pozwoli nam nacieszyć się sobą i wspólnie celebrować chwilę.

Pomysł na prezent dla dwojga

Takie wyjazd do SPA to również świetny prezent z okazji urodzin, rocznicy ślubu czy nawet bez powodu. Wspólnie spędzony czas w przyjemnym miejscu to potężna dawka endorfin, które korzystnie wpłyną na związek. I nieważne, czy wybierzemy opcję day spa (czyli kilkugodzinną) czy weekendową lub tygodniową. Okazuje się też, że taki wyjazd niekoniecznie oznacza dalekie podróże. Czasem okazuje się, że obrębie 50 km znajduje się doskonałe miejsce, gdzie można spędzić czas wspólnie.

Warto od czasu do czasu pomyśleć tylko o sobie i ukochanej osobie. Wspólny relaks, odcięcie się od codzienności i pośpiechu i wyjątkowy klimat towarzyszący ośrodkom SPA pozytywnie wpłyną na relacje i emocje między partnerami. Odpoczynek i zwolnienie tempa są bardzo ważne, a masaże, kąpiele, relaksująca muzyka i przyjemne zapachy z pewnością ułatwią proces regeneracji duszy i ciała.

Autor artykułu
Artykuł przygotowany przez ekskluzywny Hotel Bristol ze strefą SPA położony w Górach Świętokrzyskich w miejscowości Busko Zdrój

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *