Co możemy zakupić za pośrednictwem swojego telefonu?

[REKLAMA]

Kupowanie przez telefon jest coraz bardziej popularne. Wystarczy tylko kilka chwil, aby wykonać zapłatę bez potrzeby korzystania z komputera. Co możemy obecnie zakupić za pośrednictwem swojego telefonu?

Kiedyś mogliśmy realizować transakcje przez telefon z wykorzystaniem SMS-ów, które, oczywiście, dostępne są także teraz. Wystarczy tylko wysłać wiadomość na płatny numer, aby opłacić dostęp do jakiegoś serwisu lub przekazać pieniądze na cele charytatywne. Jednak obecnie, w dobie nowoczesnych technologii, możemy płacić również za pośrednictwem internetu.

Smartfon i tablety pozwalają nam na wygodne pokrycie różnych kosztów – wystarczy tylko kilka chwil. Możemy płacić z wykorzystaniem swojej karty płatniczej lub z użyciem elektronicznej portmonetki. Portmonetkę doładowujemy z wykorzystaniem zwykłego przelewu. Gdy skończą nam się środki, możemy ją ponownie zasilić.

Przykładowe zastosowanie płatności mobilnych:

  • zakup biletów komunikacji miejskiej w różnych polskich miastach
  • zapłata za parkowanie
  • zasilanie telefonów na kartę – prepaid
  • zakup doładowania do konsol i gier
  • bilety sportowe i innych rodzajów
  • opłacanie domowych rachunków
  • przelewy pieniędzy do innych użytkowników aplikacji
  • płatności za towary i usługi w określonych sklepach internetowych i innych serwisach

To tylko przykładowe zastosowania płatności mobilnych, ponieważ można wykorzystać je również na inne sposoby.

Eksperci wskazują, że w ciągu najbliższych lat płatności mobilne staną się jeszcze bardziej popularne i w związku z tym będzie można także korzystać z nich jeszcze łatwiej niż obecnie. Pojawiają się między innymi pomysły związane z płatnościami biometrycznymi, na przykład przez odcisk palca, a nawet przez selfie.

Podsumowując, płatności mobilne to sprawdzony wybór – warto je przetestować, gdy nie korzystaliśmy z nich nigdy wcześniej. Razem z nimi prowadzenie codziennych płatności jest jeszcze łatwiejsze, wygodniejsze i szybsze. To bezdyskusyjnie przyszłościowe rozwiązanie, z którym warto zapoznać się już teraz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *