Poczekalnia w kinie lub teatrze – jak ją zaaranżować?

[REKLAMA]

Poczekalnia zarówno w kinie, jak i teatrze może stać się wyjątkowym miejscem, w którym oczekiwanie na seans czy spektakl będzie prawdziwą przyjemnością. W przypadku teatru dobrze zadbać o przestrzeń służącą wyciszeniu i kontemplacji sztuki. W kinie przyda się miejsce, gdzie można odłożyć na chwilę przekąski i wygodnie usiąść. A w obu przypadkach należy pamiętać o rzetelnym punkcie informacyjnym oraz o urządzenie filtrujące wodę. Jak zatem powinno wyglądać dobre wyposażenie poczekalni?

Ogólna organizacja poczekalni

Przeważenia cała poczekalnia w kinie oraz w teatrze dzieli się na trzy główne części:

  • Informacyjną – tutaj goście mogą dowiedzieć się więcej na temat wybranego spektaklu.
  • Recepcyjną – gdy gość szuka informacji o kolejnych spektaklach, zamierza kupić bilet lub dowiedzieć czegoś więcej, to powinien skierować swoje kroki do recepcji.
  • Rekreacyjno-gastronomiczną – jest to przestrzeń, w której można napić się kawy, herbaty, zakupić przekąski, usiąść przy stoliku i czekać w miłej atmosferze na spektakl czy seans. Tutaj przeważnie można znaleźć dystrybutor wody https://aquamo.com.pl/.

Odpowiedni klimat recepcji

Każda z części poczekalni może wprowadzać nieco inny klimat, co razem pozwoli na uzyskanie ciekawego efektu. Najważniejsza jest tutaj recepcja. Jej głównym zadaniem jest oddzielenie przestrzeni informacyjnej od gastronomiczno-rekreacyjnej. Goście mogą tutaj znaleźć pracowników teatru, którzy pomogą w takich kwestiach jak: zakup biletu, szukanie spektaklu. Dodatkowo zadbają o to, by przybyłym niczego nie brakowało. Warto zadbać, by ta przestrzeń była przyciemniona, co pozwoli nadać jej bardziej tajemniczego wyglądu i przygotuje gości na ciemność, jaka będzie potem panować na sali.

Przestrzeń dla gości

Ważnym miejscem jest także przestrzeń rekreacyjno-gastronomiczna. Warto zadbać o to, by gościom niczego nie brakowało i by oczekiwanie na spektakl nie było dla nich udręką. Dobrą praktyką jest wyposażenie tej części w bezbutlowe dystrybutory wody, dzięki którym każda ma dostęp do świeżej, czystej wody. Poza tym jest to nie tylko ekonomiczne rozwiązanie, ale także dobre dla środowiska. A na każdym stoliku warto też postawić lampę, która doda wyjątkowej atmosfery całemu wnętrzu.

Poza tym nie można zapomnieć o miękkich kanapach albo eleganckich fotelach, które stylem pasują do całego wystroju. Do nich należy dopasować stoliki kawowe. Dzięki temu spożywane napojów oraz rozmawianie ze znajomymi będzie przyjemne i komfortowe.

Dobrze przygotowana poczekalnia może sprawić, że goście chętniej będą przybywać na kolejne seanse i spektakle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *