Dlaczego warto stawiać na przegląd w autoryzowanym serwisie

[REKLAMA]

Przyszedł czas na przegląd? Nie rób tego na własną rękę. Wiele tracisz, a do tego nie masz gwarancji, że wszystko pójdzie jak należy. Oczywiście, u pana Mietka sprawdzenie wszystkich układów i podzespołów będzie z pewnością tańsze – ale czy skuteczniejsze? Jeśli chodzi o samochód, nie warto oszczędzać. Postaw na przegląd w autoryzowanym serwisie i nie martw się na zapas. Sprawdź, co możesz dzięki temu zyskać.

Miej gwarancję, że wszystko działa bez zarzutu

Wielu kierowców stawiających na oszczędności woli udać się do najbliższego warsztatu i tam wykonać obowiązkowy przegląd, niż pojechać do autoryzowanego serwisu. Niestety, w ten sposób właściciel auta traci możliwość uzyskania kompleksowej porady dedykowanej konkretnemu modelowi samochodu. A przecież nikt nie zna tak dobrze auta, jak jego producent. Właśnie dlatego zaleca się korzystanie z bogatej oferty autoryzowanych serwisów, w których każdy właściciel konkretnej marki może liczyć na pełen przegląd, wraz z dodatkowymi udogodnieniami.

Zbawienne ASO

W idealnej sytuacji znajdują się właściciele nowych samochodów zakupionych u dealera. Wówczas mogą liczyć na ASO (Autoryzowaną Stację Obsługi), która obejmuje przegląd w ramach gwarancji. Wówczas można liczyć na dokładne i rzetelne sprawdzenie auta. Wszystko odbywa się w ramach umowy między kierowcą a salonem.

Mechanicy pochylają się nad każdym, nawet najmniejszym elementem, by sprawdzić ich użyteczność. Jeśli coś nie działa jak należy, zostaje wymienione na, i to chyba największa zaleta tego typu przeglądów, oryginalną część sygnowaną marką producenta. W ten sposób zyskujesz pewność, że w samochodzie nie znajdzie się żaden tańszy zamiennik. Tego typu rozwiązania nie są rzecz jasna zabronione – jednak na tak zwaną dłuższą metę mogą okazać się niewystarczające. Oryginalne części zużywają się znacznie wolniej i są po prostu wydajniejsze.

Kontrola kontroli pod kontrolą

ASO to także wysoki standard świadczonych usług. Mechanicy przeprowadzający przegląd są specjalistami w swoim fachu. Doskonale znają się na wykonywanej przez siebie pracy i do tego są niezastąpieni. Auto konkretnej marki znają od podszewki. Wystarczy im chwila, by odkryć jakieś niedociągnięcie i szybko je naprawić. Ponadto jako kierowca zawsze możesz liczyć na ich poradę. Wszystko to odbywa się pod czujnym okiem kontroli. Autoryzowany serwis samochodów dba o swoją reputację. Dlatego dokładnie przeszkala każdego ze swoich pracowników i daje im do rąk coś więcej, niż zwykłe narzędzia – przydatną i często bezcenną wiedzę na temat Twojego samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *