Najpopularniejsze oraz najwygodniejsze metody płatności on-line

[REKLAMA]

Coraz więcej z nas płaci przez internet. W ten sposób opłacamy rachunki, robimy zakupy w sklepach, wysyłamy pieniądze bliskim. Nie musimy wychodzić z domu, ponieważ wszystko mamy przed sobą w postaci bezpiecznych paneli transakcyjnych – wystarczy tylko kilka kliknięć, a płatność od razu będzie zrealizowana.

Aktualnie do dyspozycji mamy szereg różnych metod płatności on-line. Różnią się one pomiędzy sobą swoją wygodą, czasochłonnością, bezpieczeństwem. Gdy chcesz znaleźć najlepszą, zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem!

 

Metody płatności on-line

Przez internet możemy płacić na kilka sposobów. Najczęściej w tym celu wykorzystujemy własny bank udostępniający nam panel transakcyjny. Logujemy się do panelu, wypisujemy blankiet przelewu i wysyłamy go, potwierdzając kodem SMS lub w inny sposób. Tak możemy przelewać pieniądze za zakupy, za rachunki czy do innych osób.

Są jednak wygodniejsze metody zapłaty, które trwają krócej i dodatkowo pozwalają nam na ominięcie czasu księgowania, który może spowodować, że pieniądze u odbiorcy będą dopiero nazajutrz lub po weekendzie. To systemy płatności internetowych.

 

Systemy płatności internetowych

Systemy tego rodzaju oferowane są przez różnych dostawców, na przykład przez polską firmę bm.pl. Systemy te pozwalają na współpracę ze sklepami internetowymi, możemy dzięki nim płacić rachunki, także możemy przelewać pieniądze na konto innych osób lub na ich telefon – wtedy nie potrzebujemy numeru konta.

Na czym polegają systemy płatności on-line? Są to systemy pozwalające na wykonywanie zapłaty przelewem lub kartą lub tak zwanymi internetowymi skarbonkami w sposób znacznie wygodniejszy niż normalnie.

Przykładowo system współpracujący ze sklepem automatycznie wypełnia formularz przelewu – klient musi tylko potwierdzić wykonanie przelewu, a informacja o nim od razu przesyłana jest do sklepu, który może zacząć realizację zamówienia. W systemie bm.pl możemy skorzystać też z opcji przelewów do innych osób na takiej samej zasadzie. Wskazujemy odbiorcę, wybieramy bank, podajemy kwotę i potwierdzamy przelew – to takie proste!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *