Jak banki kuszą nowych klientów?

[REKLAMA]

W czasach, w których na rynku banków komercyjnych panuje olbrzymia konkurencja, instytucje te starają się walczyć o nowych klientów. Wykorzystują do tego rozmaite chwyty, którymi zwabiają kolejnych potencjalnych kredytobiorców czy osoby, które nabywają inne produkty bankowe. Sprawdźcie, jak działają banki w tym zakresie.

Na kogo stawiają banki?

Walka toczy się przede wszystkim o młodego klienta. Instytucje bankowe dostrzegły ogromny potencjał w dzieciach oraz młodzieży. Ciekawostką jest tutaj fakt, że zgodnie z wynikami przeprowadzonych sondaży, klient konkretnego banku wykazuje względem tej instytucji sporą lojalność. Oznacza to, że jeśli ma już jeden produkt, to po kolejny wróci zapewne do tego samego oddziału.

Właśnie na to liczą banki. Jeśli wypracują lojalność wśród młodych, zagwarantują sobie jednocześnie klientów w przyszłości. To dlatego powstają konta dla młodzieży, konto osobiste dla juniora czy konta dla studentów.

Banki kuszą ceną

Coraz więcej banków podnosi opłaty za swoje usługi. I chociaż nadal tylko niewielki odsetek osób decyduje się na przeniesienie konta bankowego do innej instytucji, to już w przypadku nowych klientów sprawa ta wygląda zupełnie inaczej.

Zakładając rachunek w banku, nie chcemy płacić za jego uruchomienie oraz obsługę. Nie chcemy płacić za przelewy ani za wypłaty gotówki z bankomatów. Wybieramy więc instytucje, które gwarantują całkowicie darmowe konto osobiste. Takie na rynku polskim funkcjonują i kuszą reklamą, zgodnie z którą wszystko jest za 0 złotych. Przed popisaniem umowy zawsze należy dobrze sprawdzić jej warunki, ale gwarantujemy, że dobre banki oferują szczere propozycje tego rodzaju.

Banki kuszą jakością

Jasne, że nie wszystkim zależy na oszczędnościach finansowych. Niektórzy wolą zapłacić kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt złotych za miesięczne prowadzenie rachunku, w zamian za obsługę na najwyższym poziomie.

Instytucje bankowe nie zwabią już nowych klientów, oferując konsultacje i obsługę konta w swoich oddziałach. Te najlepsze udostępniają też dedykowane infolinie, a nawet całodobowy czat z ekspertem. Można również wypełnić formularz kontaktowy, zgodnie z którym pracownik banku zatelefonuje do klienta o wyznaczonej porze, wskazanej przez zainteresowanego.

Banki kuszą unikalnymi rozwiązaniami

Klienci banków są coraz bardziej wymagający, a instytucje starają się sprostać wszelkim oczekiwaniom. Standardem jest już konto osobiste online. Z poziomu platformy internetowej można dzisiaj zarządzać w pełni swoimi finansami. To już nie tylko dokonywanie krajowych i międzynarodowych przelewów, ale również możliwość zakładania lokat czy zaciągania kredytów gotówkowych.

Banki kuszą dodatkowymi bonusami

Rzeczywiście dodatkowy zarobek to kusząca propozycja. I właśnie na taką liczą klienci, którzy szukają banku, w którym otworzą konto osobiste.

W odpowiedzi banki oferują finansowe premie za wpływy o określonej wartości albo realizację konkretnej liczby transakcji w skali każdego miesiąca. Niektóre banki dają zarabiać za polecenie ich oferty innym, czasem wręczają również nagrody rzeczowe. W zamian za otwarcie konta można otrzymać na przykład tablet czy powerbank.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *