6 zaskakujących faktów na temat erekcji

[REKLAMA]

Erekcja to temat, który wciąż wywołuje wiele emocji i to nie tylko w sypialni. Można powiedzieć, że to temat rzeka – dyskutuje się o nim w wielu aspektach, np. w kontekście życia seksualnego, prokreacji, jak i zdrowia. O tych ciekawostkach mogliście jednak nie wiedzieć.

1. Erekcja w płodzie

Już od 16. tygodnia życia podczas badania USG można zaobserwować, jak dochodzi do pierwszych erekcji u chłopca. Jak to możliwe? Otóż genitalia u chłopca rozwijają się już od 6 tygodnia. Co więcej,  chłopcy przychodzący na świat witają go często w stanie erekcji.

 2. Ślubna obrączka na erekcję

Jak się okazuje, starożytność miała swoje sposoby na problemy z erekcją. Wierzono, że oddanie moczu przez ślubną obrączkę żony uwalnia penisa od złych mocy i przywraca sprawność seksualną. Powiedzielibyście?

 3. Mały nie zawsze jest mały

Niby pokrętna logika, ale jednak nie do końca. U niektórych penis, który w trakcie spoczynku jest mały, może znacząco przybrać na długości w trakcie wzwodu. Ten skok może być naprawdę spory – nawet o 100%!

 4. Nawet 4 razy dłuższe wzwody

Ostatnimi czasy dużo słyszy się o pozytywnych skutkach oddziaływania na erekcję naturalnych preparatów. Jednym z nich jest Erozon Max, bazujący na naturalnych, wysoko stężonych składnikach: L-argininie HCL, żeń-szeniu oraz buzdyganku naziemnym. Jego działanie przyczynia się do zmniejszenia napięcia ścian naczyń krwionośnych, co z kolei wpływa na usprawnienie przepływu krwi do członka i jej ilość. W konsekwencji, będziesz mógł dłużej i z większą energią.

 5. Najdłuższa erekcja świata

… trwa od 100 milionów lat! Rekord ten nie należy do człowieka, a pajęczaka z gatunku kosarzy. Jego historia jest dość smutna: został on zalany żywicą tuż przed kopulacją, przez co zastygł na wieki z penisem w stanie erekcji.

 6. Długa erekcja wcale nie musi być przyjemna

To prawda. Jeśli erekcja trwa jednorazowo minimum 4 godziny i towarzyszy temu dotkliwy ból, może to oznaczać pojawienie się dolegliwości o nazwie priapizm, nazywanej również wzwodem długotrwałym lub ciągotką. Może być wynikiem m.in. stosowania leków, używek lub urazu kręgosłupa. W takiej sytuacji najlepiej nie zwlekać i skontaktować się z lekarzem.

 

Erekcja to tylko pozornie proste zagadnienie. Tak naprawdę to wieloetapowy proces, który ma swój początek już w łonie matki. Trudno w to uwierzyć, prawda?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *