Ekonomiczny samochód do jazdy miejskiej

[REKLAMA]

Bezpieczeństwo na drodze jest tak samo ważne, jak wygoda podróżowania samochodem z bogatym wyposażeniem. Oczywiście każdy z nas inaczej interpretuje wygodę i komfort jazdy, ale każdy z nas ma pewne podstawowe oczekiwania, względem kupowanego samochodu. Wśród nich jest obecność klimatyzacji, centralnego zamku, elektrycznie sterowanych szyb, a także poduszek powietrznych, fabrycznego radia i systemów wspomagających jazdę, takich jak kontrola toru jazdy ESP i ABS. Szukając niedrogiego, fabrycznie nowego i ponadczasowo wyglądającego samochodów, pierwsze co przychodzi do głowy to Fiat Punto.

Fiat Grande Punto

Ten włoski samochód jest już bez przerwy produkowany od ponad 10 lat, z pewnymi drobnymi, kosmetycznymi zmianami. Wśród tych najistotniejszych można wymieć zmianę wyglądu atrapy chłodnicy i różne rodzaje tylnych lamp, w których w modelu EVO pojawiły się lampy LED.

Wygląd samochodu może się podobać, gdyż został on stworzony przez słynnego włoskiego projektanta samochodów – Giorgetto Giugiaro. Sylwetka pojazdu jest proporcjonalna i przypomina klin. Model jest do tej pory produkowany w dwóch wersjach hatchbacka – 3 drzwiowy samochód i 5 drzwiowy. Pomimo tego że Fiat Punto jest klasyfikowany do segmentu B, to wbrew pozorom jest to bardzo duży i przestronny pojazd, zapewniający całkiem przyzwoity komfort podróżowania.

Silniki

Niewątpliwym atutem Fiata Punto jest sprawdzona (można rzecz że nieco przestarzała) konstrukcja nadwozia i jednostki napędowej. Przez wiele lat produkcji, Fiat zdążył wyeliminować wszelkie możliwe problemy, które trapiły dotychczasowych użytkowników. Efektem tego jest uzyskanie samochodu ekonomicznego, dynamicznego i niezawodnego. Obecnie fiat Punto jest produkowany w dwóch podstawowych wersjach silników benzynowych. Jako 1.2 65 KM i 1.4 77 KM. Każdy z tych modeli bardzo dobrze współpracuje z instalacjami LPG, co pozwala zmniejszyć koszt przejechania 100 km do około 13 złotych! Tania eksploatacja to jeden z podstawowych powodów, dla których tak wiele osób wybiera ten model pojazdu, jako nowe auto dla swojej rodziny.

2 thoughts on “Ekonomiczny samochód do jazdy miejskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *