Blachy aluminiowe- co można kupić ?

[REKLAMA]

W każdym dowolnym miejscu- pojazdach, sklepach, domach i nie tylko znajdziemy wiele przedmiotów wykonanych z aluminium. To niezwykle popularny materiał o wielu właściwościach, stosowany z powodzeniem w wielu branżach. Co można pozyskać z aluminium, oraz jak znaleźć wartego uwagi dystrybutora? Odpowiadamy.

Aluminium jego charakterystyka i wykorzystanie

Aluminium to metal lekki, czyli glin. Cechuje go niska gęstość oraz waga, która sprawia, iż jest to materiał niemal trzy razy lżejszy od standardowych metali. Dzięki dodatkom innych pierwiastków jest on odpowiednio wytrzymały. W tej formie jest to tworzywo o wszechstronnym użyciu. Jest to bowiem materiał niezwykle powszechny i uniwersalny, stosowany w przemyśle oraz wielu różnych branżach. Można wykonać z niego wiele różnych produktów, takich jak między innymi:

  • blachy gładkie,
  • blachy ryflowane,
  • kątowniki, kształtowniki i płaskowniki,
  • rury,
  • pręty itd.

Dodatkowo zapewnia odpowiednie walory estetyczne, dzięki czemu świetnie sprawdza się w architekturze w formie elementów dekoracyjnych. Jest to materiał niezwykle plastyczny, można go bowiem dowolnie obrabiać i formować do określonej postaci. Najczęściej poddawany jest obróbce poprzez frezowanie. Bardzo ceniony w budownictwie, motoryzacji i przemyśle. Zapewnia właściwe parametry techniczne oraz wysoką funkcjonalność.

Jak wybrać właściwą ofertę dystrybutora?

Podczas wyboru dystrybutora zwróćmy uwagę na kilka czynników, takich jak dostępny asortyment, jakość materiałów czy zaproponowaną ofertę cenową. Istotne są także parametry i cechy wybranych tworzyw, w zależności od ich zastosowania oraz oczekiwań. Warto znaleźć dystrybutora o odpowiedniej wiedzy i doświadczeniu, który pomoże nam znaleźć i dopasować materiał pod względem gatunku, grubość i terminu dostawy do konkretnej aplikacji.

Dostępne na rynku gatunki blach aluminiowych?

Blachy aluminiowe gładkie i podestowe są powszechnie dostępne w dwóch najbardziej podstawowych gatunkach- 1050 oraz 5754. Oczywiście w ofercie dystrybutorów znajdują się także balchy w takich gatunkach jak 5083, 6082, 7075 czy2017A ale ich dostępność jest znacząco mniejsza niż gatunków 1050 i 5754.

Grubość 

 Grubosci blach aluminiowych dostępnych od dystrybutora zależą w głównej mierze od gatunku z jakiego są wykonane np.

– blachy w gatunku 1050A – zakres dostęnych grubości 0,5 do 6 mm

– blachy w gatunku 5754 – zakres dostępnych grubości 0,5 do 140 mm

– blachy w gatunku 5083 – zakres dostępnych grubości 2 do 220 mm

– blachy w gatunku 6082 – zakres dostępnych grubości 1 do 150 mm

– blachy podestowe wykonane z aluminium w zakresie od 2 do 8 mm.

Należy zwrócić uwagę, że zakup grubości znajdujących się skrajnych granicach przedziałów zwykle wiąże się z mniejsza dostępnością oraz wyższą ceną.

Normy 

Od dystrybutora stali nierdzewnej kupić można blachy podestowe wykonane zgodnie z normami DIN lub ASTM. Na ten aspekt warto zwrócić uwagę podczas składania zamówienia, ponieważ w tym przypadku wzory blach mogą różnić się pomiędzy sobą.

W razie jakichkolwiek problemów związanych z doborem odpowiedniego materiału oraz jego parametrów warto poprosić o pomoc dystrybutora, który ze względu na swoje doświadczenie oraz wiedzę powinien zapewnić pełne wsparcie.

Blachy podestowe i ich zastosowanie

Blachy podestowe mają szerokie zastosowanie w różnego rodzaju inwestycjach. Stosowane są między innymi do tworzenia:

  • podestów i stopni,
  • podłóg przemysłowych,
  • podłóg w przestrzeniach ładunkowych,
  • podłóg w pojazdach.

Doskonale sprawdzają się w przemyśle motoryzacyjnym, stoczniowym, a także w instalacjach budowlanych, przemysłowych oraz architekturze, również jako elementy dekoracyjne. Są niezwykle trwałe i wytrzymałe, dlatego też świetnie odnajdą się w każdym, dowolnym zastosowaniu.

Jak wybrać odpowiedni materiał?

Na decyzję odnośnie wyboru odpowiedniego materiału wpływ ma wiele kwestii. Jednak najważniejszą z nich jest zastosowanie. Jeśli więc poszukujesz blach o wysokiej wytrzymałości i odporności na działanie korozji zgodnej z przepisami sanitarnymi wybierz blachę nierdzewną, natomiast gdy większe znaczenie będą miały kwestie estetyczne oraz niższa waga- postaw na blachy aluminiowe. Wybierz ofertę sprawdzonego dystrybutora, który zapewni materiały o odpowiedniej jakości i wytrzymałości. Chcesz dowiedzieć się więcej sprawdź mtl.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *