Przeniesienie biura wcale nie musi być trudne!

[REKLAMA]

Na samą myśl o konieczności przeniesienia biura, wielu właścicieli firm oblewa zimny pot. Przed nimi tygodnie nieefektywnej pracy i spadki wydajności, a co za tym idzie zmniejszenie zysków dla firmy. Ponadto przeprowadzka to również spore koszty. Czy jednak na pewno musi tak być? Czy przeprowadzki zawsze musza być trudne? Oczywiście, że nie!

Powody mogą być różne…

Zmiana lokalizacji biura może być spowodowana różnymi czynnikami. Bardzo często firma po prostu się rozwija, przyjmowani są nowi pracownicy i zaczyna brakować miejsca… potrzebne są nowe stanowiska pracy. Przeprowadzki biur mogą być spowodowane zmianą kierunku działań firmy lub wdrożeniem dodatkowych usług. Być może firma chce rozpocząć produkcję lub sprzedaż stacjonarną i potrzebuje do tego odpowiednich lokali. Jeszcze innym powodem przeniesienia biura jest wypowiedzenie najmu przez właściciela lokalu lub chęć zmiany adresu na bardziej prestiżowy, co oczywiście ma duży wpływ na pozyskiwanie klientów.

Różne firmy, różne problemy

Przeprowadzki mogą być bardziej i mniej skomplikowane. Wiele zależy od rodzaju działalności. Jeżeli chodzi wyłącznie o przeniesienie kilku stanowisk pracy, niewielkiej ilości mebli oraz dokumentów – przeprowadzka może być bardzo sprawna, zwłaszcza, gdy zdecydujemy się na usługi profesjonalnej firmy przeprowadzkowej.

Znacznie trudniej zorganizować przeprowadzkę dużych firm, które oprócz ww. rzeczy muszą poradzić sobie z transportem wielkogabarytowych urządzeń, serwerowni, a także nieporęcznych i ciężkich maszyn. Wtedy konieczne są dwie rzeczy: dobry plan oraz znalezienie firmy przeprowadzkowej, która podejmuje się tego typu przewozów.

Kilka pożytecznych rad

Przeprowadzkę zaplanuj odpowiednio wcześnie. Przeprowadzka firmy to proces. W ciągu przynajmniej kilku tygodni, jeszcze przed właściwą przeprowadzką, należy zająć się formalnościami: sprawdzić, czy lokal nie wymaga remontu lub odświeżenia, należy zaplanować zakup nowych sprzętów, jeżeli planowane jest stworzenie nowych stanowisk pracy. Ponadto, należy zawiadomić klientów  i kontrahentów o planowanej zmianie lokalizacji, zadbać o nowe gadżety reklamowe, np. wizytówki, zmienić adres firmy w wizytówkach internetowych, stopkach maili, a także (albo przede wszystkim), zawiadomić urzędy.

Znajdź profesjonalną firmę przeprowadzkową. Znalezienie firmy przeprowadzkowej, pomimo ich mnogości, wcale nie jest łatwe, zwłaszcza kiedy planujemy przeniesienie serwerowni czy dużych, specjalistycznych urządzeń. Dlatego, szukaniem firmy należy zająć się stosunkowo wcześnie. Nietypowy transport nie jest usługą tak powszechną, jak mogłoby się wydawać… podejmują się go wyłącznie wyspecjalizowane i odpowiednio przygotowane do tego firmy.

Zatroszcz się o ubezpieczenie. Dobre firmy przeprowadzkowe dbają o swoich i klientów i zazwyczaj oferują ubezpieczenie przewożonego mienia. Jednak zawsze należy dokładnie sprawdzić umowę.

Jeżeli przeprowadzka biura zostanie dobrze przemyślana i zorganizowana, właściciel firmy nie powinien odczuć większych trudności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *