Hydronylon – płynna membrana dachowa – kiedy warto stosować?

[REKLAMA]

Naprawa i renowacja dachu najczęściej wiążą się z dużymi kosztami, zawłaszcza jeśli konieczna jest częściowa lub całkowita jego wymiana. W celu zminimalizowania wydatków, warto sięgać po innowacyjne i skuteczne rozwiązania, dzięki którym przy okazji ograniczymy też nakład pracy. Obecnie najlepszym tego typu produktem jest hydronylon – płynna membrana dachowa. Przyjrzyjmy się, zatem bliżej czym jest hydronylon i kiedy warto go stosować?

Czym jest hydronylon – płynna membrana dachowa?

Hydronylon, czyli płynna membrana dachowa to produkt przeznaczony do renowacji dachów. Substancję tę rozpyla się na dachu, po czym zostawia do zastygnięcia. Można ją stosować na różnego typu podłożach – wykonanych zarówno z papy jak i z blachy. Wystarczy je wcześniej odpowiednio przygotować i oczyścić, zgodnie z zalecaniami producenta.

Płynna membrana dachowa jest co prawda wykonana z tworzywa sztucznego, jednak jak najbardziej jest bezpieczna dla środowiska. Odpowiednio nałożona stanowi doskonałe zabezpieczenie przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi.

Czym charakteryzuje się hydronylon, czyli płynna membrana dachowa?

Hydronylon posiada wyjątkowe cechy, które odróżniają go od innych tego typu produktów, a mianowicie:
• Jest to nowoczesna i innowacyjna metoda instalacji.
• Zapewnia długoletnią ochronę dla dachu.
• Jest odporny na wilgoć i inne szkodliwe warunki atmosferyczne, w tym na wysokie i niskie temperatury, oraz szybko zmieniające się różnice temperatur.
• Wykazuje brak negatywnego oddziaływania na środowisko naturalne.

Hydronylon – płynna membrana dachowa – kiedy warto stosować?

Hydronylon najczęściej stosowany jest w przypadku płaskich dachów, nie tylko do ich renowacji, ale też konserwacji. Środek ten pozwala skutecznie uszczelnić wszelkie otwory i zabezpieczyć zniszczone elementy konstrukcji dachowych.

Płynną membranę dachową kładzie się również na nowe dachy lub te niewymagające jeszcze interwencji, w celu wydłużenia ich żywotności. Jest to, zatem niezwykle praktyczne i wygodne rozwiązanie.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.proof-tech.com/naprawa/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *