Jak wybrać najlepszy materac do spania?

[REKLAMA]

Współcześnie materace do spania to ogromny wybór zarówno rozwiązań technologicznych, jak i materiałów używanych w produkcji. Przekłada się to oczywiście również w dużej mierze na cenę materacy. Przed zakupem należy się zastanowić nad tym, co dokładnie jest potrzebne – warto poświęcić temu chwilę uwagi, ponieważ źle dobrany materac może być przyczyną dużych kłopotów ze snem.

Materiał, z jakiego wykonane zostało pokrycie materaca

Wbrew pozorom, materiał, z jakiego wykonane jest poszycie materaca ma znaczenie nie tylko estetyczne. Należy pamiętać, że wiele dostępnych dziś na rynku materacy skonstruowanych jest w taki sposób, żeby zapewnić śpiącej osobie jak największy komfort termiczny. Dlatego też poszycia współczesnych materacy wykonane są najczęściej z materiałów szybkoschnących i doskonale przepuszczających powietrze. Warto mieć na uwadze również to, że nie wszystkie materace czyszczą się tak samo łatwo, a potencjalne zabrudzenia mogą być czasem trudne do usunięcia. Równie istotna jest kwestia wytrzymałości materaca. Jeżeli ma on służyć długo, to powinien być wykonany z materiałów odpornych na uszkodzenia i przetarcia.

Materiał wypełniający – jaki powinien być?

To, czy materac będzie wygodny zależy w głównej mierze od jakości materiału wypełniającego. W użyciu są dziś zaawansowane technologicznie materiały, które w znacznym stopniu zwiększają komfort użytkowania materaca. Osobną kwestią są materace ortopedyczne, wypełnione tak zwaną pianką pamięciową. Poleca się je przede wszystkim osobom z problemami ze stawami i kręgosłupem.

Materace antyalergiczne – czy warto w nie inwestować?

Alergie to zmora dzisiejszych czasów, a wśród nich bardzo popularna jest alergia na roztocza żyjące w kurzu. Na rynku dostępne są materace o właściwościach antyalergicznych, w których produkcji użyto materiałów, w których nie rozwijają się alergizujące roztocza. Tego rodzaju materace to czasami jedyne rozwiązanie dla alergików; są też polecane dla dzieci. Materace takie to niestety dość duży wydatek, który jednak w tym przypadku wydaje się opłacalną inwestycją.

Artykuł powstał we współpracy z https://expertsnu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *