Ogrodzenie betonowe – czym warto je pomalować?

[REKLAMA]

Betonowe ogrodzenie również może być bardzo estetyczne. Nawet zniszczony płot da się łatwo odnowić za pomocą farby. Wystarczy wybrać odpowiedni rodzaj produktu, dobrać kolor i przystąpić do pracy. Samodzielna misja nie powinna Ci sprawić większego trudu. Dowiedz się, czym malować ogrodzenie betonowe, by przedłużyć jego trwałość i poprawić wygląd.

Malowanie ogrodzenia betonowego – podstawowe informacje

Płoty betonowe uważane są raczej za mało estetyczne, ale zadbane mogą się prezentować bardzo dobrze. Ich niewątpliwą zaletą jest łatwość renowacji – wystarczy w zasadzie tylko puszka farby, by nadać ogrodzeniu zupełnie nowy wygląd. Jeśli odważysz się na zabawę kolorami, całość może dać naprawdę niebanalny efekt, dzięki któremu szybko wygonisz z głowy myśli o wymianie płotu na nowy.

Należy jedynie pamiętać, by wybrać odpowiednie produkty, a malowanie betonu zacząć od odpowiedniego przygotowania. Co trzeba zrobić?

  1. Rozpocznij od czyszczenia powierzchni. Należy ją umyć i odpylić. Najlepiej również usunąć ubytki betonu.
  2. Następnie pokryj ją gruntem. Pozwoli on zmniejszyć chłonność materiału i sprawi, że farba lepiej się „przyjmie”.
  3. Uwzględnij warunki atmosferyczne. Weź pod uwagę, że malowanie płotu betonowego może się rozciągnąć na dwa lub nawet więcej dni. Upewnij się, że nie ma ryzyka opadów, ale również upału czy znacznego ochłodzenia.

Dopiero po takich przygotowaniach możesz przystąpić do malowania. Czytaj dalej, by dowiedzieć się, czego użyć.

Idealna farba na ogrodzenie betonowe – co wybrać?

Istnieje kilka typów farb, które bardzo dobrze „pracują” z betonem, a jednocześnie są odporne na działanie warunków atmosferycznych, na które płot jest przecież narażony każdego dnia.

Świetnie sprawdzi się np. farba epoksydowa. Powstaje ona na bazie syntetycznych żywic i wykazuje się wysoką odpornością nie tylko na słońce czy opady, ale również na ścieranie. Dlatego jest to idealna farba do ogrodzenia betonowego znajdującego się przy ulicy, gdzie spod kół może odpryskiwać piach i żwir.

Najlepszy efekt w zakresie trwałości dają farby dwuskładnikowe. Należy jednak pamiętać, że są one nieco trudniejsze w stosowaniu od jednoskładnikowych. Wymagają bowiem dodania utwardzacza (w odpowiednich proporcjach) i dość sprawnej pracy, ponieważ szybko gęstnieją. W tej kategorii warto zwrócić uwagę np. na farbę FEG-B epoksydową, grubopowłokową do betonu firmy Polifarb-Łódź. Jej parametry sprawiają, że zapewni doskonały efekt na każdym płocie betonowym. Farba występuje w kilku neutralnych kolorach, ale może być również pokrywana poliwinylową, akrylowo-poliwinylową, poliuretanową.

Łatwe malowanie płotu betonowego

Można także zastosować farbę akrylową. Charakteryzuje się ona prostszym zastosowaniem, dlatego będzie odpowiednia dla początkujących. To trwała farba do betonu, jednak podatna na uszkodzenia mechaniczne, dlatego może się nie sprawdzić bezpośrednio przy drodze.

W kategorii farb akrylowych interesującym produktem jest np. eko-Farpos, farba wodorozcieńczalna do posadzek betonowych i drewnianych. To jeden z bardziej odpornych na ścieranie produktów w tym segmencie, który nadaje się do stosowania we wnętrzach i na zewnątrz. Farba tworzy twardą powłokę, a jednocześnie sprawia, że malowanie ogrodzenia betonowego jest proste i przyjemne.

Dobrej jakości farba na beton to naprawdę spektakularny efekt i trwałość na lata. Warto więc zainwestować w starannie dobrany produkt oraz postarać się o dokładne malowanie betonowego płotu. Sprawdź ofertę Polifarb-Łódź i wybierz idealną farbę dla siebie: https://polifarb.lodz.pl/pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *