Jak szybko sprzedać samochód?

[REKLAMA]

Samochód osobowy ma dziś większość Polaków. To zrozumiałe, ponieważ jest to dobro, bez którego trudno wyobrazić sobie normalną egzystencję. W końcu przychodzi jednak czas na zmianę auta. Stary samochód należy wówczas odsprzedać. Wcześniej do tego procesu trzeba się jednak przygotować. Często nie jest to jednak możliwe, gdyż auto jest w złym stanie technicznym. Wówczas pozostaje skup aut. Pruszków, Warszawa, Gdańsk i wiele innych miast w Polsce ma na swojej mapie punkty, gdzie można się ich pozbyć.

Jak przygotować samochód do sprzedaży?

Sprzedając samochód, trzeba pamiętać o tym, aby wcześniej pozałatwiać wszystkie formalności. Wprawdzie sprzedawane auto nie musi mieć polisy OC, ale warto wówczas poinformować o tym fakcie przyszłego nabywcę, aby nie narażać go na kary.

Problemy mogą być również w przypadku auta, które ma więcej niż jednego właściciela, gdyż do sprzedaży potrzebna jest ich zgoda. Z kolei w przypadku śmierci jednego z nich poczekać należy na zakończenie postępowania spadkowego i wyznaczenie nowych współwłaścicieli pośród spadkobierców.

Po uporządkowaniu dokumentów konieczne jest doprowadzenie do właściwego stanu samego samochodu. Szczególną uwagę należy poświęcić elementom świadczącym o tym, jak właściciel dbał o pojazd (np. uzupełnić płyny eksploatacyjne). Auto powinno być też czyste, choć czyścić nie należy tu silnika, co jest podejrzane i wskazuje na maskowanie zacieków oraz innych niedoskonałości jednostki napędowej. Wysprzątać trzeba natomiast wnętrze auta, dokładnie je odkurzając, piorąc tapicerkę i czyszcząc plastikowe elementy. Wypróżnić trzeba także schowki. Później pozostaje już tylko wykonać zdjęcia i umieścić je na portalach ogłoszeniowych, czekając na zainteresowanie sprzedawanym egzemplarzem.

Sprzedaż samochodu wraku

Większy problem jest ze sprzedażą samochodu, który nie nadaje się o dalszej eksploatacji. W tej grupie pojazdów są nie tylko auta wraki po wypadkach, ale także zasłużone egzemplarze, które mają kilkanaście lat lub więcej i są już wyeksploatowane, a ich naprawy znacznie przewyższają samą wartość takich pojazdów. Wówczas odwiedzić trzeba skup pojazdów, np. skup aut Warszawa – Białołęka.

Co istotne, takie podmioty skupują wszystkie pojazdy bez względu na ich markę, model czy stan techniczny. Dlatego bez problemu przyjmą samochody po mniejszych i większych kolizjach. Oczywiście w dużej mierze od ich stanu zależy to, jak wiele można na nich zarobić. Im jest on w lepszym stanie, tym stawka skupu jest wyższa. Niemal zawsze są to natomiast pieniądze płacone w gotówce do ręki. Zresztą wiele takich punktów pozwala zorientować się w cenie sprzedawanych pojazdów przez Internet. Wystarczy w tym celu wypełnić internetowy formularz i dołączyć do niego zdjęcia. Na takie wyceny zdecydował się między innymi ceniony za fachowość i profesjonalizm skup aut Warszawa – Ochota. Takie narzędzie to spora korzyść dla samych sprzedawców, którzy w krótkiej chwili, bez konieczności wychodzenia z własnego mieszkania mogą sprawdzić, gdzie stawka za samochód jest najwyższa.

One thought on “Jak szybko sprzedać samochód?

  1. Dobre zdjęcia to podstawa sukcesu, bo wiele osób kupuje samochód oczami i emocjami. Oczywiście jeżeli zdecydujemy się dać ogłoszenie w internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *