Depilacja laserowa dla mężczyzn

[REKLAMA]

Okazuje się, że do klinik medycyny estetycznej i gabinetów dermatologicznych coraz częściej pukają mężczyźni.

Ich wizyty bardzo często związane są z chęcią pozbycia się nadmiernego owłosienia. Z jakich powodów panowie chcą pozbyć się włosów z poszczególnych części ciała? Czy takie zabiegi są w ogóle dla nich? Czy przez brak owłosienia nie tracą męskości? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Faktem jest, że nadmierne owłosienie może być nieestetyczne. Dotyczy to jednak głównie kobiet, które dbają o to, by ich ciało było idealnie gładkie, bez jakichkolwiek niedoskonałości. Natura obdarza panów bujnym zarostem na twarzy, gęstym owłosieniem na kończynach i klatce piersiowej. Dotychczas było to normalne i nigdy nie było czynnikiem, który świadczyłby o braku atrakcyjności.

Czasy się jednak zmieniają i choć obecne trendy kładą silny nacisk na bujne owłosienie twarzy – modne są przecież gęste i długie brody, to mężczyźni są coraz bardziej chętni na zabiegi depilacji laserowej. Usuwają trwale owłosienie z klatki piersiowej albo pleców, niektórzy również z kończyn górnych oraz nóg. Są i tacy, którzy decydują się na depilację pośladków.

Grupą, dla której wręcz wskazana jest depilacja laserowa, są sportowcy. Mowa tu głównie o kolarzach, pływakach czy kulturystach. Udowodniono, że kolarze decydują się na usuwanie włosków z nóg ze względu na mniejszy opór powietrza. Po drugie jest to sport mocno urazowy i brak owłosienia ułatwia opatrzenie powstałych rano. W przypadku pływaków chodzi o minimalizowanie oporu wody, kulturyści zaś decydują się na depilację ciała ze względów higienicznych.

Są również mężczyźni, którzy owłosieniem zostali obdarzeni nazbyt bujnie. Czarne, gęste i długie włosy porastają na ich plecach, brzuchu i klatce piersiowej. Wtedy depilacja laserowa ma ułatwić im pozbycie się kompleksów i sprawić, że będą dużo bardziej atrakcyjni fizycznie. Kobiety lubią mężczyzn z zarostem, ale niekoniecznie muszą oni wyglądać jak małpy. Takim mówią stanowczo NIE.

Trwałe usunięcie włosów z wybranych części ciała jest możliwe. Wszystko za sprawą depilacji laserowej, z której korzysta się już na całym świecie. Wiązki laserowego światła docierają w głąb skóry i niszczą mieszek włosowy. Niwelują też główny barwnik włosków, czyli melaninę, dzięki czemu owłosienie po prostu raz na zawsze znika. Uszkodzona zostaje też cebulka włosa, przez co nie ma on już możliwości wzrostu.

Najlepsze efekty uzyskuje się, depilując zarost gęsty i ciemny. Panowie mają się więc z czego cieszyć, bo najczęściej właśnie taki posiadają. Aby całkowicie usunąć włosy, konieczne staje się wykonanie serii zabiegów – najczęściej 3-5, w równych odstępach czasu. Najlepiej zabiegi wykonywać jesienią lub zimą, kiedy skóra nie ma bezpośredniego kontaktu z promieniami słonecznymi. Skóra nie może być zresztą opalona, bo istnieje wtedy ryzyko powstania trwałych przebarwień.

Depilacja laserem jest uznawana dzisiaj za jedyny skuteczny zabieg, dzięki któremu można pozbyć się włosów raz na zawsze. Dla podtrzymania efektów zaleca się jedynie realizację profilaktycznej laseroterapii raz do roku. Dzięki temu ma się pewność, że skóra na poszczególnych partiach ciała będzie już zawsze idealnie gładka.

Artykuł powstał w oparciu o treści zawarte na stronie warszawskiego Salonu Urody Impress.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *