Dlaczego makijaż jest nietrwały?

[REKLAMA]

Prawie każda kobieta codziennie wykonuje makijaż twarzy, ponieważ chce wyglądać pięknie, podkreślić swoją urodę i zamaskować niedoskonałości cery. Aby cieszyć się pięknym makijażem cały dzień lub noc, nie wystarczy używać wielu drogich kosmetyków.

Błędy, przez które makijaż jest nietrwały.

Aby podkład utrzymywał się na skórze długo, ważna jest jego jakość i odpowiednio dobrany rodzaj do typu cery. Do cery suchej najlepszym podkładem jest nawilżający i lekki, a nie gęsty i matujący. Jednak najważniejsze jest przygotowanie skóry pod makijaż. Kilka lub kilkanaście minut przed nałożeniem podkładu trzeba wklepać krem nawilżający, odpowiedni do rodzaju cery. Skóra musi mieć czas, aby krem mógł się dokładnie wchłonąć. Jeśli krem pozostawia na skórze tłustą warstwę, podkład może nie trzymać się skóry tak, jak powinien.

Jeśli kosmetyk jest niskiej jakości lub jest źle przechowywany, czy przeterminowany nie będzie spełniał swojej funkcji, jak należy. Zdarza się, że kosmetyki już leżąc na półce sklepowej, są zważone, ponieważ panuje tam zbyt wysoka temperatura. Podobnie będzie, jeśli użyjemy komsetyków przeterminowanych. Może okazać się, że podkład zmienił konsystencję, a tusz jest wyschnięty. Makijaż takimi kosmetykami z pewnością nie będzie trwały i nie będzie dobrze wyglądał.

Makijaż może być nietrwały, jeśli zbyt często dotykamy twarzy. Wtedy makijaż się ściera, a poza tym do skóry dostają się bakterie, które mogą doprowadzić do powstawania pryszczy.

Co robić, aby makijaż utrzymywał się dłużej?

Ważnym kosmetykiem do makijażu jest korektor pod oczy. Jest to produkt, który maskuje cienie pod oczami oraz jest niezwykle trwały. Korektor pod oczy często nakładany jest na powieki, ponieważ dzięki temu cienie do powiek trzymają się dłużej i wyglądają lepiej. U niektórych kobiet powieki są tłuste z natury, w takim przypadku sprawdzi się baza pod cienie lub właśnie korektor pod oczy, które dają podobny efekt.

Wykonując makijaż, trzeba pamiętać, żeby nie nałożyć zbyt dużej ilości kosmetyków na twarz. Nadmierna ilość kosmetyków roluje się i spływa, a to nie wygląda dobrze. Podkład trzeba dokładnie rozsmarować i poczekać chwilę, zanim użyje się pudru sypkiego lub w kamieniu.

Latem warto używać kosmetyków wodoodpornych np. tuszu do rzęs, a gdy skóra zaczyna się błyszczeć, sprawdzą się bibułki matujące. Aby makijaż był trwały cały dzień lub całą noc można kupić specjalny spray utrwalający makijaż. Podsumowując, wykonanie trwałego makijażu wymaga wprawy i dobrej jakości kosmetyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *