Lampy Slamp – zdobywca międzynarodowej nagrody MDO.MONTECARLO

[REKLAMA]

Świat powoli uzmysławia sobie, że Ziemia jest naszym domem, o który trzeba dbać. Ignorancja wychodzi z mody, a w jej miejsce pojawia się troska i chęć budowania lepszej przyszłości. Firmy dążą do reformacji swoich działań na rzecz zdrowej planety. Jedną z nich jest nagrodzona przez MDO.MONTECARLO marka Slamp. Sprawdź, co ją wyróżnia.

MDO.MONTECARLO

To międzynarodowa gala nagród, która nagradza wiodące na świecie marki za ich innowacyjne podejście. Międzynarodowa nagroda dla wiodących firm na świecie. Patronem nagród jest sam Albert II – książę Monako, państwa silnie zaangażowanego w politykę ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Za rok 2019 wyłoniono 52 finalistów reprezentujących 12 krajów.

Jury to światowej klasy znawcy architektury: Jean-Michel Wilmotte, Mario Botta, czy Richard England, a także dyrektor Arca International. Wydarzenie polega na docenieniu firm i ich nagrodzeniu za innowacyjne podejście do biznesu, szczególną technologię i wyróżniający się design. Za działalność w roku 2019 został nagrodzony przodujący producent oświetlenia – marka Slamp.

Innowacyjna marka Slamp

Slamp to marka produkująca niesamowite lampy designerskie. Oświetlenie bazuje na innowacyjnych projektach uwzględniających nie tylko niesamowity wygląd lamp, ale także wykonanie. Podczas gdy inne marki stawiają na banały, Slamp tworzy i opatentowuje własne materiały. Firma działa od 1994 roku, a piękno i doniosłość lamp Slampa szybko rozsławiła markę. 

Slamp łączy w sobie niesztampowy design i pionierskie środki przemysłu. Takie połączenie zagwarantowało marce sukces na skalę światową. Pasja do piękna i innowacji to cechy określające Slampa, czego owocem jest nieustanne dążenie do doskonałości poprzez eksperymentowanie z estetyką i produkcją.

Lampy Slamp zdobyły drugą nagrodę w kategorii International Designer. Nagrodę przyznano za wyjątkowy design będący wynikiem międzynarodowej współpracy. Nagrodzenie jest wynikiem działań marki, jej wysiłki na rzecz poprawy równowagi społecznej i klimatycznej, wykorzystanie innowacyjnych materiałów i technologii, np. opracowanie materiałów takich jak CRISTALFLEX ®, LENTIFLEX®. Została zauważona genialna umiejętność łączenia sztuki i designu marki przy jednoczesnym dbaniu o środowisko. Produkty marki są wyjątkowe pod względem estetycznym, ergonomicznym i funkcjonalnym. Owocem tak szerokiego wachlarza działań jest docenienie marki przez MDO.MONTECARLO.

Lampy Veli – oda do planety

Adriano Rachele – projektant współpracujący z marką Slamp uważa, że design powinien posiadać duszę, wyrażać poezję i emocje, a także wykraczać poza ostre formy. Rachele to entuzjasta miękkich i falistych wzorów, kontynuator serii lamp Veli.

Oświetlenie z rodziny Veli Foliage to lampy powstałe w trosce o planetę. W całej kolekcji występują lampy ścienne/sufitowe, lampy wiszące i lampy stołowe. Każda z nich składa się z ponad 268 elementów w postaci zagięć i zapięć, tworząc luksusową kompozycję. Lampy wzbogacono o innowacyjność poprzez zastosowanie oryginalnego systemu magnetycznego. Lampy występują w wielu kolorach, lecz poza tym, że są niesamowicie piękne, przyczyniają się do lepszego jutra naszej planety. 

Seria Veli Foliage została wykonana z cztery razy mniej wpływających na środowisko technopolimerów. OPALFLEX opatentowany przez markę Slamp to ekskluzywne tworzywo w pełni nadające się do recyklingu. Połączenie materiału ze szkłem nadaje mu luksusowego blasku, tworzywo cechuje wszechstronność zastosowań i wytrzymałość. A jakby innowacyjności było mało, ścinki powstałe w trakcie produkcji lamp, Slamp przeznacza do budowy uli dla pszczół.

Coraz więcej firm zmierza w kierunku innowacyjności. Slamp, dzięki pełnym pasji i zaangażowania działaniom może służyć za przykład do naśladowania. Przyłącz się do Slampa w walce o zdrową planetę, kupując designerskie lampy marki Slamp, które kupisz w sklepie z oświetleniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *