Jak zregenerować i zrelaksować mięśnie po treningu

[REKLAMA]

Treningi fizyczne doskonale budują muskulaturę ciała. Intensyfikują czucie głębokie, rozwijają unaczynienie mięśni, a także wspierają procesy syntezy miocytów, czyli włókien mięśniowych, z dostarczonego im z pożywienia białka. Nieustanne kurczenie się i rozluźnianie włókien mięśniowych powoduje jednak wyraźnie odczuwalne ich przemęczenie i tymczasowe osłabienie wydajności. Jak zapobiegać przedłużaniu się procesów zmęczenia mięśni?

Odpoczynek po treningu to podstawa

Eksperci zalecają, aby nie forsować swoich mięśni codziennie – gdy nie jest to czas przygotowań do zawodów czy maratonów. Odpoczynek po treningu powinien polegać nie tylko na leżeniu na kanapie, ale także korzystaniu z zabiegów regenerujących mięśnie, oraz spożywaniu pokarmów pozwalających na spotęgowanie procesów anabolicznych. Regeneracja mięśni jest równie ważna, co intensywny, systematyczny trening, aby móc uzyskać poprawę kondycji, rozbudowę muskulatury i wyrzeźbioną sylwetkę.

Jak prawidłowo regenerować mięśnie?

Dobrym pomysłem jest spożywanie pełnowartościowej, wysokobiałkowej diety rozłożonej na mniejsze porcje, tuż po i dzień po treningu, w celu odbudowania zniszczonych mięśni. Mocny, 8-godzinny sen to absolutna konieczność w dniu treningu – wtedy mięśnie fantastycznie się odnawiają. Jednak jednym z najciekawszych sposobów na regenerację mięśni po intensywnym wysiłku fizycznym, jest dokładny, odprężający masaż. Pomoże on natychmiast zrelaksować się i uwolnić napięcie, zarówno z mięśni, jak i z umysłu. Specjalne kosmetyki rozgrzewające, przeciwbólowe i regenerujące Casada wspaniale sprawdzają się jako dodatek do masażu lub zamiast niego – dla uzyskania szybkiego efektu.

Zafunduj sobie fotel do masażu!

Jeśli jesteś aspirującym kulturystą lub po prostu lubisz aktywność fizyczną na co dzień, fotel masujący Alphasonic może być dla Ciebie świetnym zakupem. Inwestując w niego, automatycznie zapewniasz sobie rozluźnienie ciała po treningu, lepszy sen i mniejszą bolesność mięśni, nawet jeśli nie przyłożyłeś się zbyt porządnie do stretchingu po ćwiczeniach siłowych. Fotel masujący jest rozwiązaniem, który pozwala rozluźnić mięśnie po treningu bez angażowania w to masażysty i udawania się na specjalne zabiegi. Stawiając go w zaciszu własnego domu możesz cieszyć się jego właściwościami kiedy chcesz i jak długo potrzebujesz. Specjalnie zaprojektowane siedzisko weźmie pod uwagę wszystkie partie Twojego ciała, wprowadzając je w przyjemne wibracje, dzięki którym zapomnisz na chwilkę o otaczającej Cię rzeczywistości. Przekonasz się, że fotel do masażu będzie ulubionym miejscem do relaksu dla domowników, ale również dla odwiedzających Cię gości!

Sprawdź ofertę świetnych foteli do masażu oraz kosmetyków rozgrzewających na https://casada.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *